Köpeğimden Ve Bizden Şikayetçi Olacaklarmış!

SLeo

Merhaba arkadaşlar 5 aylık maltese terrier bir köpeğim var 1 aydır bizde yangından çıkmış sahibi veterinere terk etmiş 2 ay kafeste kalmış bizde sahiplendik durumuna üzülüp yalnız alt komşu köpek eve geldiğinden bu yana her gün arayıp şikayetçi oluyor topla oynuyor tıkır tıkır sesler geliyor hırlıyor vs diye topla oynatmıyoruz ama oynadığına ikna edemiyoruz kadını tırnakları kesili ve evin her yerine halı serdik ses olmasın diye havlaması pek yok kapı çalınca oluyor sadece oyuncakları süngerden ses çıkarmıyor tek sorun ne kadar kesilse de parke de olan tırnak sesleri aşıları daha yok hiç bir aşısı yapılmamış iç dış yaptırdık 21 gün sonra karma1 2 başlanacak dışarı çıkmıyor çıkamıyor daha doğrusu aşıları olmadığı için karneside mevcut bugün aradı yeter artık tıkır tıkır ses gelip hırlıyor sürekli şikayet edeceğim dedi hırlama sesi oyuncak ağzında boğma sesi çıkarıyor sadece başka da bir sorunumuz yok ki biz elimizden geldiğince durumu engellemeye çalışıyoruz hayvanın doğasında olan havlama hırlama vs gibi sorunların bile önüne geçmeye çalışıyoruz bu durumda şikayeçi olursa ne gibi bir yol izlememiz gerek ne yapmamız gerek köpek sahipleri bilgi verebilir mi?

45 CEVAP

Zeke

Köpek sahibi değilim aşırı bilgim de yok konuyla ilgili.
Sadece şunu diyebilirim eğer ev size aitse kesinlikle şikayet etmeye hakları yok.
Hatta aksine siz polis çağırıp onu şikayet edebilirsiniz

Palyaco

Altinizda oturan ruh hastası galiba aynısı bendede vardı kedim topla oynuyormuş indim dedim sen ruh hastasisin git dedim nere şikayet edersen et hiçbir halt yiyemedi rahat olun

blue_hpood

hiçbir şey yapamaz. çocuğunuz olsa, ağlayıp zırlasa gecenin bir vakti, ne yapacak, onu da mı atın diyecek? sadece kiracı iseniz apartmanda kurallar varsa o zaman başka, bunu öğrenin. hukuki süreci internetten araştırmanızı tavsiye ederim. kral köpek ailesi’ni takip edin, ileriki süreçlerde size yardımcı olabilir.

Palyaco

Bu arada çok sirinmis nazar degmesin

Anonymus985465

Yaşadığınız yerin Hayvanları Koruma Derneği ile irtibata geçmenizi öneririm.
Masum savunmasız bir Cana yuvanızı açmışsınız. Sevginizi cesaretle birleştirin.
Kolaylıklar diliyorum

Policlal

Size söylediklerini ses kaydı veya videoya alıp siz onu şikayet edin taciz ediyor sizi. Muz cumhuriyeti mi burası ya böyle şeylere çok sinirleniyorum

SLeo

Çok konuştum durumunu anlattım heyecan ve mutluluktan ele avuca sığmadığını söyledim yaşadıklarını anlattım şu an dışarı çıkaramadığımı aşılarının bitmediğinden bahsettim enerjisini atamıyor çünkü akıl oyunları ve kemik kemirme dışında birşey yapamıyor koşuyor sadece onda da hemen kucağa alıyoruz koltuğa koyuyoruz oradan inemiyor

Policlal

Ses kaydı sorun oluyor mu inanın hiç bilmiyorum onu daha iyi bilen birine sormak lazım ben kanıt açısından söyledim fakat taciz etmek ağır bir suç. Bizim üst komşumuz gece yarısında sonuna kadar müzik açıyor. Uyardık ben yapmadım dedi :D yani böyle insanlar çok fazla. Bir şey yapabilir mi? He yapamaz ama canınızı sıkmaya devam edebilir. Sizin şikayetçi olmanızı öneririm. Kimsenin evinize girme köpeğinizi alma gibi bir hakkı da yok. Korkmayın ve geri durmayın. Yoksa tepenize çıkmaya devam ediyorlar

Ozzey

Merhaba kayit alacaksaniz o gormeli kaydettiginizi. Kisinin izni olmadan kayit alimi hapis cezasi var ayrica aldiginiz kayit gizliyse mahkemede gecerli kayit olmuyor.

Ozzey

Arastirmadan bir sey yapmayin. Bu ara siz de sikayet etseniz ne olacgi belli olmaz. Goruyorsunuz ulkenin hayvan acisindan durumunu. Hayvani bol bol disari cikarin kucukse gunde en az 2 saat disari cikmasi lazim. Uzgunum ama kopekler de boyle ne yazik ki. Sabah 1 saat aksam 1 saat cikarin.

aslihan_e

Top sesiymiş... Yalan, o hayvandan nefret ediyor ona batıyor orda yaşaması da onu söyleyemiyor top sesi geliyor diyor. Aylarca süren ev tamiratı yapacaksın bunlara karşı, sabahın köründe darbeli matkap çalıştıracaksın, zemine vuracaksın bol bol, ses nasıl çıkarmış görecek. Arkadaşımın 2 oğlu var, evi yıkıyor çocuklar sürekli bir şeyleri yere vuruyor, kavga edip son ses bağırıyorlar, komşular rahatsız olmuyor mu acaba diyorum bazen, ses gitmiyordur diyor arkadaşım. Adamlar minicik sese katlanamıyor ya. Gece ses geliyorsa o kadar sese uyuyamıyorlarsa gidip kulak tıkacı alsınlar, bu psikolojik bir durum. Kira kontratında ya da apartman yönetmeliği midir nedir öyle bir şey varsa, orda hayvanlarla ilgili madde yoksa hiçbir halt yapamazlar.

SLeo

Evimiz kira ama eski bir bina 15 16 senelik apartman yönetiminde evcil hayvan beslenemez kuralı olduğunu sanmıyorum 2 alt katta bir komşumuzun kızı da annesine getiriyor köpeklerini pug cinsi apartman ayağa kalkıyor seslerinden ama ne hikmetse tırnak sesi ve oynatmadığımız top sesi sorun oluşturuyor iyice canımı sıkmaya başladılar

blue_hpood

bu sıra hasta biraz enerjisini atmasını gerekiyor, ilaç kullanıyor vs diyerek olayı yumuşatabilirsiniz, fazla abartıyorlar.

Siyamask

Bu söylemleri 2 den fazla yaptıysa ve kanıt(mesaj, arama) varsa elinizde değerlendirin derim

SLeo

Benim birde kedim var sipsi ile oynuyordu bunca zaman ve o daha çok ses çıkarıyordu hiç şikayet gelmedi biz taşınırken o kadar ses çıktı ne ara taşındınız sesinizi duymadık dediler ama o kadar ses olupta hiç birini duymayıp bunları nasıl duyuyorlar anlamıyorum. Karnesi var sahibi ben olduğum yazıyor iç dış parazitini yaptırdım karma aşı için gün bekliyoruz maalesef ki 20 21 gün arayla yapıyorlar aşı işini anında çözemem çipini de zaten taktıracağım aşıya gittiğimiz de dediğiniz gibi numuneler ve takmış durumdalar benim için sorun yok ben yavruma zarar gelmesin diye uğraşıyorum çünkü zaten travmalı birşey olmasın diye çabalıyorum