Bulut Geceye Saldırdı Nasıl Alıştırıcam

XxBulut

annem eve bombay cinsi kedi aldı kapı çaldı baktım ev kedisi hemen aldı kardeşim sonra kardeşim direk saldı.Şuan geceye mama verdik daha tuvaletini yapmadı.Bulut bizden kaçıyor şuan keceye de 1 kere tırmık attı bulur devamlı hırlama gibi bişey yapıyor.Birde geceye tekrar tuvalet eğitimi vermeli miyim tuvalete girdi kokladı çıktı?

7 CEVAP

XxBulut

pardon klavye saçma sapan düzeltmiş

XxBulut

ne olur cevap verin

dollfacepersian

İlk başta eve gelen kediyi kesinlikle direk salmamalı ve kademeli olarak alıştırma süreci uygulamanız gerekiyordu. En baştan başlamanız gerekiyor. Şu yazıyı okumanızın yararı olacağını düşünüyorum https://kedilibirhayat.com/2017/05/20/2-kedi-nasil-tanistirilir/amp/

XxBulut

arkadaşlar gece kuyruğunu bacaklarının arasına alıp uyuyor korkmuş normal mi bu

yagmurkar

genel olarak kediler bölgeci olduğundan birbirlerine hırlamaları , ses çıkarmaları normal.. keşke başta kediyi bir odaya koyup sadece birbirlerinin kapı altından koku almalarını sağlasaydınız ..daha sonra birinin oynadığı oyuncağı diğerine verip onun kokusunun bulunduğu eşyalara alışmasını sağlamanız doğru olurdu.. ama bu şekilde olduysa bile siz onlara süre verin yaklaşık 2 hafta bu durum sürebilir endişelenmeyin ..onları bir arada kalmak için zorlamayın evde ikiside takılsın yavaş yavaş birbirlerine alışacaklardır.. önceki kedinizde karakter değişikliği , yada cişini başka yerlere yapma,sizede hırçın davranma gibi huylar gerçekleşebilir .. bu geçici bir durumdur size tepki olarak yapıyordur .. bunlarda geçer 2 hafta gibi bir sürede.. her ikisinede zaman verinn...

Anonymus827062

Dört beş gün icerisinde bu sıkıntı ortadan kalkar. Yeni kedi eve alışır diğeri ise onun varlığına. İlk karşılaşmadaki bu davranışlar çok normal. Zamanla düzene girer ve alisirlar...

XxBulut

bulut daha demin geceye karnını açtı benim dokunmama bişey demiyor ama şimdi de gece saldırganlaştı uyuyamadıkları için geceyi başka odaya alıyorum sizce ayrı odada mı kalsın bırakıyım mı