Kedimin Anüsü Dışarı Çıkmış

Kısırlaştırdıktan sonra tam iyileşmeden anüsü dışarı çıkmış böyle olan var mı yaşadılar mı

12 CEVAP

Linkler için teşekkür ederim hepsini inceleyeceğim bazı kedi cinsleri bu durumu yaşandığını söyledi veteriner organlarını içine sokup dikeceklermiş bir hafta orada kalacakmış bunu söylediler başka veterinere gitmemiz için zamanımız yokmuş hemen ameliyat olması gerekiyormuş belki şuan oluyordur. Ateşinde 39 küsürlerdeymiş veteriner %70 ihtimalle yaşayabilir demiş . Kusura bakmayın ağlayarak yazdığım için yanlış aktarmışsa olabilirim

D-O

Tam olarak anlayamadim, nasıl bir seyden bahsediyorsunuz?

Ameliyat oldu perşembe günü erkek kedi kısırlaştırma ameliyatı bazı kedilerde oluyormuş ameliyatı kabul etmeyip iç organlarını dışarı çıkarıyorlarmış veteriner %70 yaşama ihtimali var dedi

D-O

Cok gecmis olsun, hic boyle bir sey duymamistim. Sizin yerinizde olsam baska bir veterinere daha danisirdim

Siyamask

Görsel paylaşsanız daha iyi olabilir. Patililer stres sonucu anüs kısmı sosise benziyor. Şişiyor birazda kızarıyor. Belki öyle bir durumdur. Kısırlaştırma sonucu böyle bir vaka daha önce duymadım. İnşallah stres sonucu olan şişme durumudur.

Palyaco

Erkek kedilerde ilkkez duydum kisirlastirmada böyle bir sıkıntı olmaz veterinerinizin burda bir hatasi var

teddybal

Kediniz dişiyse olabilir, ama rektal proplapsus'ta niye %70 ömür biçiyor anlamadım, bu durumun %70 yaşa"n"ma ihtimali var demiş olmasın? Eğer öyle ise de o kadar da sık bir komplikasyon olduğunu düşünmüyorum. Vet.e gittiniz mi tekrar, ne derecede çıkmış ileri düzeyde mi, nasıl müdahale edecekmiş? Çok geçmiş olsun bu arada.
İncelerseniz linkteki yazılarda durumu anlatıyor;

https://www.petmd.com/cat/conditions/digestive/c_ct_rectal_prolapse

https://wagwalking.com/cat/condition/protrusion-of-the-rectum-and-anus

teddybal

Prolapsus*

teddybal

Erkek demişsiniz ya yeni okudum, direkt kısırlaştırmaya bağlı niye olsun ki erkekler, dışardaki testisler alınıyor batında yeri değişen bir organ yok dişilerdeki gibi, mesela kısırlaştırma sonrası kabız olup uzun süre tuvalete cikamadiysa anlarım ama direkt kısırlastirma sebepli sarkar demesi garip geldi, bence de başka bir veteriner görse daha iyi olur, umarım kolaylıkla atlatır, geçmiş olsun..

teddybal

Üzülmeyin iyi olacak inşallah, uygun tedaviyi yapıyorlarmış zaten ameliyatı da iyi geçer umarım, hızlıca iyileşmesi dileğiyle🙏