İlgisini Çekmeyen Tırmalama Tahtasına Nasıl Alıştırılır?

CalicoMinos

1 yaşına girmiş kedim tirmalama tahtasına ilgi duymuyor korkuyor ne yapmalıyım ama koltuk vs tırmalıyor evde.

7 CEVAP

benim kedim 2 3 yaşlarında eve geldi öncesinde sokaktaydı. aylarca aldığım tırmalama tahtası bekledi kenarda. aylar sonra bir gün kendiliğinden tırmalamaya başladı ldkglşfkh bizdeki klasik kısa tırmalama tahtası ne yazık ki alırken bilgili değildim. boylarına göre gerinerek tırmalayabilecekleri daha uzun tırmalamalara ihtiyaçları varmış aslında. çok çeşitli kedi tırmalamaları var kartonlar var daha uzun direkler var, başka şeyler alıp deneyebilirsiniz. hatta ortaya içine girebileceği büyüklükte bir koli bile koyabilirsiniz şimdilik.

CalicoMinos

Kediyi koltuk aktubdan patilerini tırmalıyor gibi yaptım öğrettim korkuyor.

pablopicasso

Catmip sprey sıkıp ilgisini oraya yöneltebilirsiniz.

pablopicasso

https://www.*********.com/bio-pet-active-catnip-spray-kedi-oyun-spreyi-100-ml

Ben şunu kullanıyorum. Pawdas gibi oyuncaklarına da sıkıyorum zaman zaman.

pablopicasso

……. yazan yer k o l a y m a ma . c o m 🤓

pablopicasso

……. yazan yer k o l a y m a ma . c o m 🤓

CalicoMinos

Galiba alışma sürecinde 😂 iple oynamayı çok seviyor ipi tırmalama tahtasına bağladım sonra tirmalama tahtasına ipi dolayıp çektim tırmalamaya başladı bir kere de kendi gidip yaptı umarım hep tirmalar yatağım çünkü hayır kalmadı