Viral Hastalık Belirtisi

patidostu17

Kedim dişi, kısır, 5,9 kilo, mama yemesi çok güzel. Oyun oynuyor. İdrar ve dışkısında anormallik yok. Cumartesi sabahı mama yedikten sonra kustu. Kusması normal (kan, salya, farklı bir renkte kusnuk yok) sadece mamaları çıkardı. Veterinere götürdüm. Kan testi yapıldı. Kedimde viral hastalık başlangıcı çıktı. Kedim veteriner kliniğinde yatılı kalıyor. Şuanda antibiyotik ve gerekli ilaçların tedavisi başladı. 1 hafta tedavinin ardından kan testi yapılacak. Veteriner her şeye hazırlıklı olun, yaşama ihtimali yüzde elli dedi.

Nerede hata yaptım?

Hata yaptığım noktaları yazıyorum.

Kapının önündeki kedilere mama veriyorum. Onları tutuyorum, seviyorum. Haliyle kediler ayağıma dolaşıyor. Eve gelince elimi yıkamadan kendi kedimi sevmiş olabilirim. Ayrıca eve gelince kedim paçalarımı kokluyor.

Petshop'tan açık mama alıyorum. Royal Canin kullanıyorum. Petshop sahibinin de kedisi var. Sokaktaki kedilerde petshop'a geliyor. Mama çuvallarının içinde geziyorlar. Onlara da mama veriyor. Aynı ölçü bardağıyla herkese mama tartıyor.

Petshop'tan kedime yatak aldım. Yatağın poşeti yok ve açıktı. Petshopta ki kedi de buradaki yataklara yatıyor.

Sonuç ne olur?

Sizlerin kedi de böyle bir hastalık çıktı mı? Sonuca çok üzüldüm. Ölür mü kalır mı? Düşüncülerinizi paylaşır mısınız?

20 CEVAP

gokhansultan

Çok geçmiş olsun. Bir telegram grubunda da yazmıştınız. Orada da konuşmuştuk. Lütfen bilgilendirin gelişmeleri. Ben yavrunuzun hastalığı atlatacağı düşüncesindeyim ama siz de aynı hataları yapmaktan kaçının :)

patidostu17

kedimiz eve geldi azıcık kilo vermiş ama sağlık durumu iyi

patidostu17

Öncelikle cevap veren herkese teşekkür ediyorum. Diğer kediye de aynı gün test yaptırdık ama bir şey çıkmadı. Kedi yatağı, halı, battaniye vs. her şeyi yıkamacıya verdik. Evi çamaşır suyu ile baştan aşağı sildik. Şuan viral hastalık olan kedi de kabızlıkta var. Royal Canin kedi maması kullanıyorduk. Mamayı değiştirdik. Proplan Gastrointestinal mama aldık. Probiyotik de veriliyor. Evdeki kediye de aynı mamayı veriyoruz. Eve geldiğinde de Proplan kısır somonlu kedi maması vereceğim. Mama değişikliği yapmama rağmen kusma ishal vs. olmadı.
Şuan kedim veteriner kliniğinde yatıyor. Bugün gittim. İğneler ve serumlar zamanında yapılıyor. Mamasını yiyor suyunu içiyor. Cuma günü tekrar test yaptıracağız. Durumu iyi çıkarsa eve gelecek inşallah.

pablopicasso

Son durumunuz nedir?

pablopicasso

Son durumunuz nedir?