Kedim Eve Öldürdüğü Fareyi Getirdi

Minnos0202

Bugun ben mutfaktayken annem kapiyi acmis farketmeden kedim disari kacmis 10nicerisinde farketim cikip arayayim derken eve agzinda öldürdüğu fareyle geldi ayaklarmın önüne fareyi getirdi 😄 internette baktim bu bi sevgi tesekkur gibi birşeymıs dogrumu acaba

15 CEVAP

teddybal

Daha önce böyle okumuştum ben;
"Kedilerde sıklıkla görülen bir davranış olarak, size ölü ya da yarı-ölü bir kemirgen getirdiğinde, bunu bir ödül olarak size sunmamaktadır. Kedinizin tek yaptığı, avını yiyebilmek için güvenli bir ortam oluşturmaktır. Fakat bu avı yemeye kalktığında, sizin verdiğiniz ve üreticiler tarafından özenle kedilerin seveceği şekilde hazırlanan mamalardan çok daha acı ve lezzetsiz olduğunu fark eder. Bu nedenle birçok kedi, bunun yerine sizin yeminizi tercih edecektir."

https://www.google.com/amp/s/evrimagaci.org/kedinizin-davranislari-ne-anlama-geliyor-kedi-davranislarini-anlamak-mumkun-mu-3056/amp

Ozzey

Merhaba
Davranisi normal o da size yemek getirmis.benimki sokakta bakiyorken yapmisti. Biz 1.5 yasinda alabildik eve. Evdekileri ikna sureci derken. Sizinki fareyle temas ettigi icin sonra hastalanabilir. Genelde 10 ile 14 gun sonra hastalanabiliyorlar. Veterinize danisin onlem amacli ne yapilir. Hastalanirsa cok daha masrafli olur. Gecmis olsun.

Mia2021

Benim köydeki kedilerimde öyleydi 😊 eve getirirdi ağzıyla ama yemiyorlar illa biz görelim diye miyavliyordu çağırıyor 😅

Gizem8822

Bende öyle biliyorum. Avını sizinle paylaşıyor 😊

aslihan_e

Ben çocukken beni çok aşırı seven sokaktan sahiplendiğim yaşlı bir kedim vardı, gece hep koluma başını koyup uyur üstüme salyası akardı. O kedi hep bana sokakta ne bulursa getirir önüme koyardı, bir gün iri tür lağım farelerinden getirmişti. Yatağıma koyup miyavlamıştı ye diye. Sonra annem o kedimi benden habersiz götürüp atmış bayağı uzağa, bana hastalık bulaştıracak diye korkmuş, eve döndüğünde ise kediyi evde bulmuş. Sonra maalesef ilçe dışına götürmüş gelemesin diye. 😔

aslihan_e

Birgün de yine baktığımız anne bir kedi, şu dev kertenkelelerden tutmuştu, artık nesli tükendi galiba burda hiç göremiyorum. Bukalemun gibi olanlardan bayağı iri. Yavrularına getirmiş, tabi onlar nasıl yesin onu parçalayamazlar, sonra alıp anneme götürmüştü bunu çocuklarıma yedir yardım et diye. Annem de kesmeye çalıştı ama bıçak kesmedi bile.

Minnos0202

@aslihan_e yaaa keşke aneniz o kediyi biyerlere birakmak yerine size astalik bulaştirmamasi icin aşı yaptirsaydi cok duygulandim anlatirdiginiz hikayeye

sahraxfittiko

😅 çok tatlışşş ama fare yakaladığı için parazit olabilir iç-dış yaptırın önlem amacıyla ama çok minnoşş

Romeantic

Benim rahmetli de kertenkele getirmişti bir kere Allahtan yaşıyordu daha alıp dışarı attım kurtardım hayvanı:)

Palyaco

Sizi çok sevdiğinin işareti

Hoddie

avını güvenli bir bölgeye taşımak için yanınıza getirmiş.

Novalizm

Kediler bunu yapar sahiplerine hediye getirir :) bizim bir marketçimiz vardı onun dışarıda beslediği kedisi vardı. Adam dışarıda ağacın altında otururken kedi ağaca çıkıyor yılanı öldürüp adamın ayağına getirip bıraktı. Oda ona ödül olarak tavuk haşlayıp vermişti. Bunlar normal şeyler ev kedileri de bazen oyuncağını ağzına alıp sahibinin yanına getirir içsel hareket bunlar. Bu gibi durumlarda kendinize kızıp bağırmayın onu sevin ve sevdiği mamayı getirin her ne kadar o getirdiği ödül bizi korkutsa da :)

Minnos0202

@sahraxfittiko aşıllarmız tam 😊❤

Teşekkürden çok avını güvenli bir bölgeye taşımak istemiş bence

gece18

Benim oğlanın kücük kücük fare oyuncakları var. Onlarla uzun uzun oynayıp en sonunda benim yanıma getirip koyuyor. Fareyi alıp atıyorum uzağa hemen koşup tuttugunda yanıma getirip koyuyor.

Bende bunun karsılığında ona en sevdiği mamasını, ödül mamalarını veriyorum.