Kediler Unutur Mu

Annem kedimin üstündeki kılları almaya çalışırken kedim taraktan korkmuş ve annemi her gördüğünde tıslayıp konuşarak yanına yaklaştırmıyormuş. Bu korkusu zamanla geçer mi olayı unutur mu?

1 CEVAP

aslihan_e

Tararken tüyünü yolup incitti sanırım, yoksa o kadar aşırı tepki vereceğini düşünmüyorum. Canı yandıysa daha uzun sürer ama sadece taraksa mesele bir iki güne unutur. Benim rahmetli babannem yine rahmetli olan kedimize börek çalacak diye vurmuş, o kedimiz asla unutmamıştı onu mesela. Hatta o zaman o kedimiz bahçeye çıkabiliyordu ve evi terk edip 4 gün gelmemişti. Nefret ediyordu ondan. Anneniz sesli olarak severek gönlünü almaya çalışsın ama üstüne de fazla gitmesin, tutmaya çalışmasın. Sanırım aralarında yeterince güçlü bir bağ gelişmemiş yoksa kedi hemen unuturdu. Bizim kedileri annem biraz azarlasa ondan korkmaya başlıyorlar, küsüyorlar ama ben hap falan yutturuyorum zorla boğuşarak, anında affediyorlar.