Kedime Araba Çarptı Ve Arka Bacakları Hareket Etmiyor

Eda12121212

3 gün önce kedime araba çarptı. Hemen veterinere götürdük ve röntgen sonuçlarına bakarak kırığı falan olmadığını sadece aşılarla bi süre tedaviye devam edebileceğimizi öğrendik. İç kanaması vardı onu idrar yoluyla atıyor sürekli ve bunun iyi bir şey olduğunu söylediler. Bunun dışında travmada sonra ilk veterinerden sonra eve getirdiğimizde arka ayaklarını hareket ettirebiliyordu birazda olsa ancak şuan hissetmiyor gibi ama arada bacaklarını hareket ettirdikçe kendine çekiyor ve bir iki kerede bacaklarını kastığını uzattığını bazen titrettiliğini gördük. Ancak hareket ettirmediği için felç kalabilme ihtimaliyle karşılaşınca aynı durumu yaşayan varsa bilgilerini paylaşması beni çok mutlu eder, travmanın etkisinde olduğu için bacaklarını hareket ettiremiyor olabilir mi ya da bazen verdiği bu tepkiler iyi bir şey midir yardımcı olursanız çok sevinirim 🙏🏻

2 CEVAP

Minnos0202

Benimkini araba carpmasi degilde camda 45 dakika kisili kalmis ayaklari ben evde yokken cama talilmis disari kacmak isteyince veterinere goturdum hemen bacaklarinin sadece 10% hissetigini soyledi felc kalabilir dedi serum koydular igneler yaptilar elimizden bukadar gerisi ona kalmis dediler patuleri mosmordu nerdeyse hic hissetmiyordu gunlerce agladim kumuna kadar bile godemeyip gunlerxe altina yapti umudu kestim dedimki felc kalacak ama oyle olmadi serumlarla falan gunden gune yavas yavash hissetmeye basladi 1 aydan sonra tam yoruyemesede yorumeye basladi tamamne duzelmesi 2 -3 ay surdu size yapacaginiz sey ona sevgi gistermedniz onu yalnzi brakmamaniz onun yaninda oldugunu hissetirdin ona sabirli olun madem azda olsa hiss var benimki gibi olabilir

Minnos0202

Bizimki 1 ay sonra agsamaya basladiginda veteriner kontrollerinde sonra baya egzersizler yaptik evde onlarda cok iyi gelmisti insallag sizinkide en kisa zamanda iyilesir gecmsi olsun❤