Ne Yapmalıyım

Jeffroshum

Corona olduk tabi belirtiler 4-5 gün sonrasında açığa çoktığı için o zamana kedilerimi öpüp kokluyordum. Korona ilk çıktığında hayvanlara bulaşmaz diye bildiğimiz için ilk belirtileri gösterdiğim gün de gayet sarmaş dolaştık. Sonra içime kurt düştü ve tekrar araştırdım bazı kedi sahiplerinin kedilerinde antikor olduğu bulunmuş genelde hafif atlatıyorlarmış. Ben de daha fazla virüse maruz kalmasın diye kendi odama koydum karantina süresi boyunca böyle olmasını planlıyorum günde mama su kum kontrolü yapacak kadar giriyorum geceleri hep beraber uyurduk 3 gecedir yalnız uyuyor. Biraz sıkılmış sanki korona geçirenler kedilerinize mesafe koyuyor muydunuz ya da ne kadar mesafe koyuyorsunuz?

5 CEVAP

Ozzey

Merhaba
Ben korona oldugumda ayni odadaydik. Uyurken gelir yanimda yatar. Korona olmadi. Sevdigi corbayi aldim vitamin aldim internetten. Sukur bir sey olmadi. Benim bildigim her ne kadar bu yeni korona olmasa da tum sokaka kedilerinde kedi korona virusu tasiyicisi. Bagisikligi dusunce hastalaniyorlar diye biliyorum.

Gimlihanim

Kedilere bizden korona bulaşıyor diyen var bulaşmıyor diyen var. Kedilerdeki korona ile bizim korona farklı bir kere onu söyleyeyim. Yani kedinizi karantinaya almanıza gerek yok. Ama her zamanki gibi de öpüp koklamayın. Biraz mesafe koysanız yeterli diye düşünüyorum. Geçmiş olsun.

Jeffroshum

Odama gittiğimde dayanamayıp çok az dokunuyorum

Jeffroshum

Yok covid-19 olan insan korkmasının antikorunun olduğunu okudum. Kedi koronası değil. Önceden ara sıra vitamin verirdim 3 gündür 3er santim veriyorum

Jeffroshum

Korkmasının değil koronasının olcak