İlgi İsteme

Merhaba. Kedim gün içinde ilgi istediği zamanlar miyavlıyor. İnsanüstü bir miyavlama bu ve ne yazık ki alışkanlık haline getirdi. O miyavlamadan ilgilenmeye çalışıyorum ama ne oyun oynuyor ne doğru düzgün sevdiriyor. Ne istediğini anlayamıyorum. Oyun konusunda zaten aşşırı isteksiz. Bir iki oyuncak dışında hiçbir şey ilgisini çekmiyor uzun süredir. Elimden geldiğince, o sıkılana kadar oynatıyorum ama üç beş dakika oynadıktan sonra huzursuz huzursuz etrafta dolanıp miyavlamaya devam ediyor. Bir sağlık sorunu da yok geçen hafta götürdüm veterinere. İlgi istediğini söyledi veteriner. Bütün günümü, bütün ilgimi ona versem bile yaranamıyorum. Çok can sıkıcı bir hal almaya başladı durum. Yok mu çaresi?

5 CEVAP

@oykuyildiz işte keşke öyle olsa. Ara sıra olan, iki oynayınca geçen bir durum değil bizimkisi maalesef. Bütün gün oynamama rağmen saatlerce miyavladığı oluyor :/ ki bazen adam akıllı oyun bile oynamıyor

teddybal

Şöyle düşündüm; her miyavladığında sizden özel ilgi geldiğini fark etmiş olabilir, sürekli onunla ilgilenin diye de dikkatiniz başka yere kaydığında miyavlamayarak ilgiyi devam ettirmek istiyordur. Tabi kısır ve yetişkin bir kedidir diye tahmin ettim, sağlık problemi de yok diyorsunuz, o yüzden bu geldi aklıma. Miyavladığında ilgilenmeyip kendi haline bırakmayı deneseniz bir süre, acaba düzelecek mi? Belki de denemişsinizdir zaten bunu🤷🏼‍♀️

teddybal

Miyavlamayarak yazmışım miyavlayarak olacaktı

@teddybal evet kısır. Ve sanırım aynen söylediğiniz gibi şartlandı. Her miyavladığında ilgilendim. Resmen bug'ımı buldu. Şimdi o miyavlamadan ilgilenmeye çalışıyorum umarım unutur. Oyun konusunda biraz daha sorunsuz bir kedi olsa keşke:(

oykuyildiz

Arada benimki de aynısını yapıyor . Ben battaniye açıp üzerine gelmesini sağlıyorum biraz seviyorum gelip uyuyor sonra sakinleşiyor .