Bu Kedideki Mantar Mı? Yoksa Tüy Mü Dökülmüş

balim14

bu kedideki mantar mı yoksa sadece tüyle ilgili bir sorun mu? diğer kedilerle de oynuyor mahallede bir de kavga etmiş ayağının üstüne basamıyor? tekrar görürsem bakmak istiyorum. diğer kedilerin peşinden koştu gitti.

mantarsa and eldivenim vardı sevdim eve gelince de ellerimi yıkadım bana bulaşmaz değil mi?

1 CEVAP

aslihan_e

Kulak önü tüy dökülmesi çoğu kedide normal zaten, diğer taraf da yara aldıysa kediler yara alınca o bölgedeki tüyleri dökülüp geri çıkıyor. Veteriner incelemeden kimse bilemez. Kedinin karma aşıları tam değilse yaptırmadan sokağa bırakmamanızı tavsiye ederim. 2-3 yaşından büyükse bir şekilde bağışıklığı hastalıkları yenmiş olabilir ama eğer geçirmemişse gençlik hastalığı kaparsa yaşaması mucize. Sizi uyarmak isterim. Ayağını inceleyin bir apse, ısırık var mı diye.