Veteriner Başka Bir Şey Dedi. Kedilerin Kulağı Düzenli Temizlenmeli Mi?

dnyilmaz

Veterinerimin solüsyonlar kulağına kaçabilir temizlemeye gerek yok eğer istiyosanız sadece pamukla temizleyin dedi. Siz nasıl temizliyorsunuz?

8 CEVAP

NorthNight

Herhangi bir kir görmedikçe temizlemiyorum. Eğer varsada ılık su ve pamuk kullanarak siliyorum.
Bu konuda veterinerinize katılıyorum, sürekli göz kulak gibi bölgelerin solüsyon ile temizlenmesine gerek yok bencede, her ne kadar solüsyonlarda ‘cilt ph ına uygun’ densede uzun vadede cilt dengesini bozabileceğini düşünüyorum (aşırı kullanımda). İhtiyaç halinde tabiki kullanılabilir ama sürekli olmamalı bence.

basakkbenn

dr.animal yara ve cilt bakım solüsyonu vermişti veteriner alerjik olduğu için gayet iyi gelmişti sprey şekilde ,kulak çubuğuna sıkıp çok da derine inmeyerek temizliyorum

Ben temizlemiyorum. Bazen biseyler oliyor nemli temiz bezle gorunen yeri kadarini siliyorum

Asiri bi kasinti yara vs bisi yoksa kulak hakkinda endiselenmeye gerek oldugunu dusunmuyrm. O kdr da bize muhtaç hayvanlar degiller kediler.

Palyaco

Herhafta temizliyorum pamuk yardımıyla pamukla silin dr animal health ile

İlk sokaktan geldiğinde uyuzluydu kulağı en son o zaman temizledim. Bir daha da dokunmadım, temizliyor zaten kendisi. Düzenli olarak temizlemek pek doğru gelmiyor hele de kulağın içine kadar. İhtiyaç duyduklarını da sanmıyorum, doğada peşlerinden solüsyonla kovalayan kimse yok. Temizliyorlar kendileri.

Hoddie

Genel olarak herhafta temizliyorum. bence sizde öyle yapın. Dr. animal kullanabilirsiniz.

simbakedi

temizlemiyorum, eğer kulağının dışında bir pislik varsa ve kendisi temizlemediyse (1 kere oldu sadece) pamuğu ıslatıp ıslak pamuğu sıkıp siliyorum sadece. kendisi zaten temizliyor yeterince. düzenli temizleyenleri görünce burada şaşırdım açıkçası. özellikle derin yerleri temizlemeyi asla düşünmeyin