Alerjik Kedim

basakkbenn

Gıda alerjisi olan kedime önerebileceğiniz yaş mama var mı?

2 CEVAP

öncelikle neye alerjisi olduğunu biliyor musunuz kedinizin? benimkinin tavuk alerjisi var mesela şu an zaten reçeteli mama yiyor fakat öncesinde içeriklerini okuyarak veriyordum. zaten sevdiği az sayıda yaş mama vardı pek sevmiyor ödül sıvısı seviyor. hep schesir veya animonda carny nin içinde tavuk olmayan balıklı sevdiği çeşitlerinden alıyordum hala da nadiren alırım yer. bu yaş mamalarda taze et içerikleri fazla oluyor tavuk varsa %47 gerçek tavuk eti vs oluyor mesela hemen alerjisini tetikliyor. daha ucuz yaş mamalarda genelde içinde yüzde kaç et olduğu yazmaz zaten kümes hayvanı yazıyorsa da az miktarda olduğu içindir.

hazal11

kuzu etli mamalar genelde alerji yapmiyor alerjik kedilere oneriliyor