Aynı Evde Yaşayan Kediler Hakkında Yardım

inferi0r

Merhaba arkadaşlar,
2 dişi kedimiz var, biri 1.5 yaşında biri 10.5 aylık. Büyük olan 5 6 aylıkken bize geldi, küçük olan 45 günlükken.
İki bebeğimiz birbiriyle güzel geçinir, oynar sever birbirini ama ctesi günü küçük olan kısırlaştı.

Sadece birkac saat aynı kalmalarina rağmen büyük kedi şimdi küçüğü istemiyo, ona sürekli tıslıyo, vurmaya çalışıyor. Sanki ilk tanıştıkları zaman gibi oldu.

Bunu yaşamış olan var mı, neler yapılabilir :( küçüğüm zaten ameliyat sarhoşu bi de bu kötü muamale hiç iyi olmuyor. Yalnız bırakmıyoruz koruyoruz elbette de, bu durum kalıcı olursa diye korkuyoruz.

Kalıcı olma ihtimali var mı sizce??
:'((((((

10 CEVAP

edmrcglu

iyileşene kadar sizin gözetiminizde bir arada olsunlar bence sonradan kokuyla yavaş yavaş alışırlar çok kötü olursa daha ameliyatı atlatmadan bir araya getirmeyin daha fazla stres olmasın. geçmiş olsun

beyzathemoc1

Bildiğim kadarıyla narkoz onların kokusu bastırıyor yani diğer kedi şu an onu başka bir kedi sanıyor büyük ihtimalle birkaç güne geçer

inferi0r

Ya bana da narkoz kokusundan gibi geliyor ama görüp tanımaması da çok garip :(

beyzathemoc1

Onlar görerek değil koklayarak tanır başka kedi sanıyodur xowkxnlwjfkf

ytmzeypcn

Henüz yeni kısırlaştıysa riske girmeyip bir süre farklı odada kalmaları daha iyi olacaktır. Hem veterinerdeyken üstğne farklı kedilerin kokusu bulaştığından hemde ilaç kokularından kaynaklı farklı bir kedi zannedip agresif davranmış olabilir normalde kısa sürede eski hallerine dönerler ama bir operasyondan çıktığından kaynaklı bana kalırsa ayrı durmaları daha iyi ameliyat yeri iyileşip kedi toparlayana kadar

Salihaylmz

Sorunun çözülmesine sevindim :)
Bir daha yaşanırsa tekrar yeniden tanıştırma gibi bir uygulama yapmalısınız eğer düzelmezlerse
Yani ilk kez tanışıyorlarmış gibi bir şey olacak

inferi0r

Sağ olun, ayırmıyoruz takipteyiz zaten de. Kalıcı olmasından korkuyoruz sadece

inferi0r

Merak etmeyin, hep kontrolümüzdeler, 2 gecedir uyku yok :)

Ameliyat yeri güvende, ameliyat elbisesi giyiyor :)

Tek korkumuz kalıcı olmasıydı

inferi0r

Güncelleme yapayım. 3 4 gün içinde sorun çözüldü, eskisi gibi oldular ^^

inferi0r

@Salihaylmz

Zaten öyle yaptık, kontrollü bir araya getirdik falan.
Narkoz kokusu veteriner ortamı kokusu etkilemiş olmalı. 3 4 günde de çözüldü neyse ki. Teşekürler ;)