Kısır Kedi Tekrar Kızana Girebilir Mi

simsek_sevval

Oğluşum kısırlaştıralı dört ay oldu az önce kucağımda karnıyla ve bacaklarıyla oynarken birden koku geldi koltuğa bulaştırdı koklamaya başladı kısır kedi koku bırakabilir mi acaba

4 CEVAP

iremtanyeri

İnanın bu soruyu ben de çok merak ediyorum. Dişi kedimi yaklaşık 2 yıl önce kısırlaştırdık. Fakat hala sırtını sevince kuyruğunu dikip poposunu kaldırıyo ve geçen kolumuza sıvı bulaştırdı

simsek_sevval

Yaklaşık yirmi dakikadır araştırıyorum ama hiçbir şey çıkmıyor :(

Orcuncun

Merhaba, dişi ve erkek kedide durum farklıdır biraz. Erkek kedide testisler alındığında böbrek üstü bezleri az miktarda testeron salgılar bu da bazen işaretleme yapmasına neden olur, hatta bazı erkek kediler çiftleşebilir bile ancak üreme yeteneğine sahip değildir. Dişilerde böbrek üstü bezlerine ek olarak bazen yumurtalık bazen de rahimden parça kalırsa böyle semptomlara neden olabilir. Bu durum tekrar operasyon yapılmadığ sürece tekrarlamaya devam eder.

simsek_sevval

###Orcuncun bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim