Kedimin Vajinasında Akıntı

stellabennett

kedim 5 aylık bugün kucağıma aldım kaldırıyordum sonra vajinasında beyazımsı sümük gibi bir şey gördüm bu nedir?

2 CEVAP

Orcuncun

Kızgınlığa girdiğinde bazen olabiliyor akıntı, bazen de juvenil vajinit de denilen, genç dişilerde hafif yangıya bağlı hastalıkta görülebiliyor. Eğer yemesinde içmesinde sorun yoksa takip edin. Bazen pyometra yani rahim iltihabına bağlı akıntı olabiliyor genelde koyu kahve kırmızı ya da yeşil beyaz gibi renkte. Akıntıda artma iştahsızlık vs görürseniz muayene için hekiminize gidin muhakkak.

suzik

Merhaba, benim kedimde aynı durum oluyordu sürekli yalıyordu kendi hatta oturduğu yere bile bulaşıyordu. 5-6 aylıktı o zaman ve doktoru kızgınlık belirtisi bazı kedilerde akıntı da olabilir demişti. şeffaf bir sıvı şeklinde geliyorsa ve bağırma kuyruk kaldırma hareketi vb varsa kızgınlığa girmiş olabilir.