Kedimi Sahiplendirmezsem Kötülük Mü Yapmış Olurum?

asliig

7 aylık 3 kedi bakıyorum bahçemde kış ayınca evin altında yerleri var oradalar. Kızımı kısırlaştırdım yuva arıyorum ama bir türlü güvenemiyorum. Yarın almaya geleceğiz diyorlar yoklar kimisinde sineklik yok önceki kedileri evden kaçmış oluyor vs. İşte buldum diyemedim henüz böyle oldukça da sırf yuvası olsun diye de yuvalandırmak istemiyorum, üçüyle de bağımız çok kuvvetli 1 aylıkken annesi bıraktı gitti ben büyüttüm. Yuvalandırmadan bakmaya devam etsem onlara kötülük mü etmiş olurum?

4 CEVAP

MMiamu01

Bende içime sinmeyen ailelere kesinlikle kedi sahiplendirme yapmıyorum . En önemlisi sineklik zaten yine siz bilirsiniz ama içinize sinmiyorsa sahiplendirmeyin

Gmz91910

Bazen kendi kaderleri en iyisi oluyor kimseye güvenilmiyor 🙄 içinize sinen biri çıkar umarım ama çıkmazsa siz onlara bahçenizde çok daha iyi şekilde bakarsınız diye düşünüyorum 😊 eğer kısmetleri varsa iyi biri denk gelir ,olmuyorsa da böylesi hayırlıdır ☺️ Asla kötülük olarak düşünmeyin 🙏🏻

aslihan_e

Greenlerin Maceraları diye bir çizgidizi var. Ordaki kız barınakta çalışmaya başlıyordu ama sonunda hayvanlarla arasında bağ kurup sahiplenmek isteyenleri bir türlü beğenmiyordu. Her birine bir kulp buluyordu. Bölümün sonunda ise barınaktaki hayvanların ve sahiplenmek isteyenlerin bir arada daha mutlu olacağını fark ediyordu. Karma aşılarını yaptırmanız gerek mutlaka, ben geçmişte bahçede baktığım evlatlarımın çoğunu gençlik hastalığından kaybettim. Aynı durumu yaşamanızı istemem. Ayrıca burda biri daha yazmıştı, günün birinde hırçın bir köpek gelip sokağa dadanabiliyor ve kedileri öldürüyor. O yüzden ben köpek havlamasına bile katlanamıyorum artık, bir yerde havladıklarında bir kediye zarar gelmesin diye dua ediyorum. Bir de sokağa çıktıklarında her an araba çarpma tehlikesi var. Bizim bulunduğumuz yer işlek bir cadde falan değil, çok sakin bir ara ama sadece komşularımız araçlarını evlerinin önüne park eder. Onların kalkışında bile kedilere çarpıyorlar. Ben artık kalanları eve aldım, ailemle kavga gürültü yaşıyoruz. Annem asla evde kedi istemeyen biriydi, şuan her gün fenalık geçiriyor çok fazla kedimiz olduğu için. Bu sefer komşularımızın baktığı kediler sürekli hastalanıp ölüyor ya da araba çarpıyor, köpek de parçaladı. Burda benden sonra herkes birkaç kediye bakmaya başladı ama kimse benden bir tane bile sahiplenmek istememişti. Aslında şuan siz sahiplendirseniz de bakmaya devam etseniz de eşit koşullarda olacaklar. Sanırım sizde de dışarı çıkışları var öyle değil mi? Tabi tel taktırmak önemli, dışarı kaçırmamak da önemli. Tel taktırmayı kabul etmiyorlar mı? Telsiz kedi bakılmaz ki. Benim ailem kedi istemediği için baktığım kediler eve girmesin diye her yeri tellemişti, şuan kedileri eve aldığım için o teller kedilerin kaçmasına engel oluyor :) 🤭

asliig

Hepinize çok teşekkür ederim en azından içim artık biraz daha rahatladı. Elimden geldiğince bakıyorum her şeyiyle evimizin çevresi geniş araba sesinden de korkuyorlar zaten yola çıkma durumları yok çok şükür zaten ben olmasam babam sürekli dışarıda tavukçuluk da yapıyoruz :) yeni işe de girdim ilk işim aşıları olacak hemen sonra da uzun ve sağlıklı beraber senelerimiz olur inşallah :)