Bisküvi

martha

kedim eti form kepekli bisküvileri çok seviyor. içindekilere baktım ama zararlı olacağını düşünmüyorum. sizin fikriniz nedir?

12 CEVAP

hilalhilal

insanlar için üretilmiş gıdalar onların sindirim sistemleri ile bizimki aynı değil bence vermemelisiniz kediler için olan bisküviler var onlardan vermen daha sağlıklı olacak

Cotontzu_Siri

İçinde şeker var

zehraaozlu

O zaman kediniz görmeden yemeyi deneyin. Sonuçta kedinizin istediği her şeyi veremezsiniz. Cotontzu_Siri ve hilalhilal e katılıyorum.

martha

gimcat ödül mamalarını biliyorum ve evimde paketlerce var. ödül maması yerine ucuza gelecek diye kendi kullandığım bisküvilerden vermiyorum yani , para ile alakalı bir sıkıntım da yok.. sorumda içeriği ile alakalı fikirlerinizi sordum ama kimse içeriği ile alakalı yorum yapmamış

Anonymus827062

Hiçbir zararı olmaz yararı olur fakat şunu unutmayın! Kepek bağırsak inceltme yani yumuşak dışkı yapar insanda. Bunu dusunerekten yola çıkarsanız eğer hayvanı ishal yaparsınız. Kepekli biskuviler bağırsak inceltme özelliğine sahiptirler bu sebeple de genel de kabızlık sorunu yaşayanlar tuketirler. Aşırıya kaçmamak kaydıyla verin bir sıkıntı yaratmaz. Ben fazla verme durumu hakkında dikkatli olmanızı öneriyorum sadece. Onun dışında hiçbir detaya takilmayin...

martha

şeker yok

martha

onlardan da kullanıyorum ama bunu daha çok seviyor elimde gördüğü an atlıyor :)

hilalhilal

zehraaozlu arkadasım çok haklı! benim kedimde baharatlı çubuk kraker yemeye bayılıyor ama o olmadan yemeye çalışıyoruz

hilalhilal

https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/gimcat-nutripockets-kedi-odulu-kedi-somon-balikliomega36-60gr.html

bu markanın ödül ürünleri hesaplı ve aynı zamanda severek tüketiyorlar

martha

kedime istediği her şeyi vermiyorum. bilinçsiz bir insan değilim , baharatlı çubuk krakeri bi zahmet vermeyin

KedimVar

İçinde tuz var mı? Ben pek bilmiyorum içeriğini de. Eğer varsa vermeyin. Ama ben bazen böyle şeylerden biraz veriyorum, sorun yaşamadım.

martha

buğday, kepek, kuru gluten,....., tuz evet içeriyormuş. ama zaten tahılsız mama kullandığım için vermemde bir sakınca olacağını pek düşünmedim