Tüy Yumağı Kusma

tugbatugba80

Kedimin 4 haftaya yada 1.5 en fazla 2 aya bir tüy kusması normal mi ?
Kedim uzun tüylü erkek sarman trixie malt kullaniyoruz bol bol yediriyorum ama bazen yine tüy kusuyor bu normal mi

3 CEVAP

aslihan_e

Bana hiç normal gelmedi neden derseniz benim de uzun tüylü kedilerim var, malt yerine düzenli olarak doğal yağlardan veriyorum ve kedilerimin bir kez bile tüy kustuğunu görmedim. Belki kullandığınız malt işe yaramıyordur bilemiyorum kullanan varsa yazarlar.

Oversizebru

Dogal yag be kullaniyorsunuz bir de nasil kullanıyorsunuz

aslihan_e

@Oversizeebru Zeytinyağ, hindistan cevizi yağ, kenevir tohumu yağı, ayçiçek yağı değişiyor. Soğuk sıkım yağ olursa daha faydalı olur. Balık yağı da olur. Bunlardan birini günlük yarım çay kaşığı mamasına karıştırabilirsiniz. Çok fazla tüy birikmişse, beraberinde kabızlığı varsa 1 çay kaşığı olabilir. Kilo problemi varsa daha dikkatli olunmalı, ona göre mamadan kısıtlamaya gidilmeli. Ayrıca kedi tüy döküyorsa her gün taramak gerek, yoksa kendisi diliyle tarayıp yutuyor. Şu mevsimde tüy döküyorsa kullanılan mama gözden geçirilmeli zaten.