Kedim Çok Çise Çıkıyor Ve Kumunda En Az 3 Kalip Çiş Oluyo. Sebebi Nedir?

Simsimsim

kedimin ishal uzun süredir ama bazen cooooook fazla çiş yapıyor. ishalden ötürü çok su içmesi çok çiş yapmasına sebep olabilir mi? bir de asla kan yok ve kumda ağlamıyor.

11 CEVAP

nefeskedi

Kediniz kaç aylık? 3 kalıp çiş normal bir şey. Benim kedim kısırlaştırma öncesi 4-5 defa çıkardı. 7 aylıkken kısırlaştırma sonrası zamanla 2-3'e düştü. Uzun süredir ishal olması sıkıntı tabi ki. Veterinerle görüştünüz mü?

Simsimsim

evett denedim düzeliyor

Siyamask

Kediler böbrek hastalıkları konusunda çok çok narinler. Bence kontrol ettirin. Bir problem varsa önüne geçersiniz.

dilara11

ishal mama kaynakli olabilir mi aniden baska bir mamaya gectiyseniz olabilir hatta bazen ayni mamanin baska bir posetini acsaniz bile kediler yadirgiyor ishal olabiliyormus benim de kedim kisilasmadan once cok cikardi simdi gunde 2-3 kez idrarini yapiyor idrar rengine dikkat edin

Palyaco

Uzun süre ishal bir sorunun olduğuna işarettir goturun veterinere

beyzathemoc1

Derisini çekip bırakınca hemen düzeliyor mu

beyzathemoc1

Vücudu su tutuyorsa böbrek yetmezliği riski az maalesef ben oğlumu bu hastalıktan kaybettim
Diş etleri nasıl

Simsimsim

veterinere gittik canlarım, 3 günlük bir tedavi uygulandi. ishali bayağı iyileşti ama hala sağlıklı kedi kakası değil.

nefeskedi

Maması değişti mi bu süreçte, belki artık iyi gelmiyordur ya da düzenli probiyotik kullanmanız iyi olabilir.

patidostu17

İshalden olabilir ama küçük tuvaletini alırken topaklanmış boyutuna bakın. Ufak ve art arda küçük tuvaletini yapıyorsa idrar yolları hastalığı olabilir.

gece18

Uzun süreli ishal normal değildir. Kanlı olsun veya olmasın bu kısıma takılmayın. Benim kedimde uzun süre ishaldi. Maalesef hastaymıs icinde virüs taşıyormus. Derisini tutup bıraktığımda derisi aşağı inmezdi. Tedavi gördük ishali geçti, şu an derisini tutup bıraktığımda eski halini alıyor.