Kedimi Bugün Kısırlaştırıyorum Erkek 7 Aylık Ama Çok Korkuyorum Bişey Olur Mu Kedime

hasmoH

kısırlaştırma kedimi kısırlaştıracağımda çok korkuyorum birşey olacak mı 7 aylık

16 CEVAP

hasmoH

teşekkür ederim biraz olsun rahatladım

nisaasavass

biz de 7 aylikken kisirlastirdik. korkmaniza gerek yok. kediniz disiyse 5-6 gunde eger erkekse 1 gunde toparliyor

dilara11

endiselenmeyin henuz daha kisirlastirmamissiniz kisirlastiktan sonra yemek yememesi usumesi su icmemesi ilk birkac gun normaldir her hayvanin bagisikligi farkli yapilan anesteziyi kaldirmasi farkli eger cok degisik ciddi bir durum gozlemlerseniz veterinerinizi ararsiniz

Palyaco

Erkek kediler daha kolay oluyor operasyon gaz anestezi yaptırın estetik dikiş 1 güne toparliyor

leolenslimon

Merhaba benimki de bugün 8. Ayına girdi bir yaşını doldurmadan kısırlaştırıp kısırlaştırmama konusunda kararsızım baya daha kızgınlığa da girmedi. Sizinki kızgınlığa girdi mi

Hoddie

korkmanıza gerek yok. erkek kedilerin kısırlaştırması daha kolay olur zaten.

Novalizm

Benim kedim 4 aylık british shorthair erkek kedi. Veterinere ne zaman kısırlaştıracağız dediğim de daha var 9 veya 12 aylıkken olabilir dedi. Forumda çoğu kişi 6 ay veya 7. Ayda kısırlaştırıyor. Ben kedimin kızgınlık zamanına girdiğini ne zaman anlarım. Akrabamız kısırlaştırmamıştı kedisi etrafa ağır kokular saçmaya başlamış bazen eve girilmiyor diyordu nereye yaptığı da belli değil miş kokusu da çıkmıyor muş. Benim annem aşırı titiz bir kadın zaten kedimi zor ikna ettim sahiplenmek için annemle uğraşmak istemiyorum. Tüm bu kızgınlık dönemi olmadan önce kısırlaştırmak istiyorum oğlumu ama veteriner tam bir ay vermiyor daha erken diyor. Son olarak erkek kısırlaştırmak fiyatları ne kadar, siz ne kadara yaptırdınız 2022 yılında.

nefeskedi

Biz de 7 aylıkken kısırlaştırdık. Erkek kediler çok çabuk kendine geliyor. Bizim kedimiz öğlen 12'de kısırlaştırıldı, gece 12'den sonra tam enerji gece boyu koşturdu. Yalnız anestezi etkisi bazen uzun sürebiliyor. Akşam 8 gibi yaş mama vermiştik, kusmuştu. Eğer ki tavır yapıp uzak kalmak istiyorsa rahat bırakın kendine gelene kadar, sonrasında sevdiği mamalarla ödüllendirin. Mamayı kendine gelmeden vermenizi önermem, kusma ihtimali ya da tuvalet sıkıntısı olmasın diye.

nefeskedi

Bir de 1-2 gün ishal olabilir, korkmayın. Antibiyotik uygulaması nedeniyle olabiliyor.

hasmoH

kedim kızgınlığa 6.aylıkken girdi 1 ay bekledik yani sizinki kız
gınlığa girmediye 10 aylıkken yaptırın daha iyi olur ama şuanda kısırlaştırabilirsiniz

Besteyzc

Benim kedim de 7 aylık 1 hafta önce kisirlastirdim bende çok korkuyordum ilk gün anestezinin etkisinden sarhoş gibiydi yürürken devriliyordu 3 saat sonra kendine geldi yatağa felanda zıplıyordu 1 gün sonra hicbiseyi kalmadı koşturup oyun oynadı yemek yedi yani endişelenmeyin bende çok korkuyordum ama korkulacak birşey yokmuş

Besteyzc

Benim kedim de 7 aylık 1 hafta önce kisirlastirdim bende çok korkuyordum ilk gün anestezinin etkisinden sarhoş gibiydi yürürken devriliyordu 3 saat sonra kendine geldi yatağa felanda zıplıyordu 1 gün sonra hicbiseyi kalmadı koşturup oyun oynadı yemek yedi yani endişelenmeyin bende çok korkuyordum ama korkulacak birşey yokmuş

Novalizm

Belediye kısırlaştırmasını tavsiye eder misiniz? Belediye ve özel veteriner arasında fark var mı? Belediye veterinerler ücret alıyor mu? Ben özel de yaptırmak istiyorum ne olur ne olmaz diye ama belediye veterinerin de yaptıran memnun olan var mı merak ediyorum. Bir de bazı kısırlaştırma videoların da gördüm erkek kedilerin ameliyatlı yerine mavi bir jel döküyorlar sanırım kediler o jeli yalayarak iyileştiriyorlar. Bazıları da kafalarına boyunluk takıp jelsiz yapıyor muş sanırım ameliyatlı yeri bezle kapatarak hangisi kediler için daha iyi bilemedim bu konu hakkında fikrim yok sizler tecrübelerinizi anlatırsanız ne yapmalıyız hangi işlem yapmalıyız bilirsek veterinerlerin kafasına göre yapmasını engelleriz bazı veterinerler işin kolayına kaçıyor diye yazmışlardı bazı sitelerin yorumların da.

hasmoH

ah çok teşekkür ederim kısırlaştırma 15 dakika sürmüş kedimizde gayet iyi sağlıklıymış, tamamdır dediğiniz gibi yaparım

hasmoH

şuan anestezi etkisinde 4 5 saate uyanırmış gözleri açık uyuyor kedim 1 iğneyle bayılmamış 2 3 iğne vurmuşlar ondan geç uyanıcak, teşekkür ederim