Kedi Tuvaleti

Merhaba erkek 9 aylık kedimi perşembe günü kısırlaştırdım bir takım rahatsızlıklar oldu pazar günü bir ameliyata girdi şuan ikinci ameliyatının 1.5 gün oldu bugün tuvaletini yapmaya çalıştı tuvalet kabında 5dk uğraştı yapamadı o zaman çok miyavladı bu durum normal mi yapmam gereken bir şey var mı bir de veteriner kuru mamaya geçsin diyiyor ama yemiyor kuru mamayla yaş mamayı karıştırıyorum kurularını ayırıyor yemiyor ne yapmalıyım

1 CEVAP

NorthNight

Kuru mama vermeyin bir süre veterineriniz niye böyle söyledi anlayamadım, iki defa üst üste anestezi almış bağırsak hareketleri ve düzeni etkilenmiştir. İlk dışkılama olana kadar yaş mama ile besleyin hatta içine biraz su ve zeytinyağı ekleyebilirsiniz. Bağırsakları aşırı dolar ve bağırsak hareketleri olmazsa(anestezilerden dolayı bağırsak hareketleri yavaştır) kabızlık, hazımsızlık dolayısıyla iştahsızlık yaşanır.
Bir iki defa dışkıladıktan sonra yavaş yavaş kuru mamaya geçin.