Evde Yapılabilecek Probiyotikler

Fnone

4 Aylık yavrumu prolapsus recti sebebiyle 30 Ocak günü saat 15.00 te reddetme ve tütün kesesi dikişiyle tedavi ettirdik. Ancak veteriner hekimimiz 10 gün boyunca kuru mama ve yaş mamanın kesinlikle verilmesinin yasak olduğunu, bağırsak florasını düzenlemek için evde yapılan probiyotik gıdalarla beslenmesi gerektiğini söyledi. Pirinç lapasına karıştırılmış az kıyma, kefir, yoğurt, yarım yumurtayı ezerek vermek gibi. Ancak Çona bunların hiçbirini yemiyor, sadece ilk sabah pirinç lapasına karıştırılmış kıyma yedik. (2 yk veteriner fazlası yok dedi) Bunun dışında takviye probiyotik sıvısı veriyoruz. Sevgili petlebiler evde verebileceğim probiyotik gıdalar konusunda desteğinize ihtiyacım var.

4 CEVAP

Palyaco

Hakiki zeytinyağı ve kefir birde ev yoğurdu kuzu sırt bölgesi suda haşlayın eti ve kemiği ile birlikte haşlayıp verin kedinize etini ufak ufak doğrayın suyuyla verin

gece18

Pirinç lapasını çatal ile ezin püre haline getirin hafif. İçine haşlanmış kıyma veya tavugu ilave edin. Dilerseniz havus haslayıp ezin koyun. İcine zeytinyağı ilave edersiniz. Lezzetli olur.

Benim kücük böyle çok seviyor. Bazende
Havuç, balkabagı ve kıyma üçlüsü yapıyorum iştahla yiyor. Yoğurt veya kefir ılık olsun soğuk vermeyin.

duman_cat_world

Kefir probiyotik oranı çok yüksek bir gıdadır kemik gelimine destek olan kalsiyum da içeriyor.

Fnone

Teşekkürler, Kefir maalesef yemiyor. Lapalı olunca et türü şeylerde yemiyor :)