Kedi Tüy Dökümü

Bestekaya

Annem sırf kedilerin tüy döktüğü için eve kedi almıyor ama şu sıralar baya duygusallaştım içime kapandım kimseyle konuşmamaya başladım diye annem biraz olsun ikna olmaya başladı gibi. İnternette kedilerin tüy dökümünü engelleyen şeyler diye baktığımda önüme hap çıktı macun falan çıktı bunlar gerçekten tüy dökümünü durdururmu? Eğer gerçekten durduruyorsa annem ikna olucak gibi

3 CEVAP

Cotontzu_Siri

kısa tüylü bir kedi sahiplenir, her gün tarar, iki haftada bir furminator ile tarar, sağlıklı besler, gerekli ek besinleri kullanır (beauty paste ve bira mayası ikilisi gayet iyi), tüy toplayıcı eldivenle arada bir okşarsanız tüy problemi yaşama imkanınız kalmaz bile

KedimVar

Spyhnx alın. :D
Tüy dökümünü tamamen engelleyemezsiniz ama azaltabilirsiniz. Her gün normal tarakla, 2 haftada 1 furminatorle tarayın. Balıklı ve kaliteli bir yaş mama kullanın. Gimcat malt macun ve Beaphar sarımsaklı bira mayası tabletleri kullanın.

Bestekaya

Çok teşekkürler ya umarım artık benimde bir kedim olur :)