Kısır Kedi / Lütfen Fikir Verin

betulaltundal

Arkadaşlar 15 Eylülde kızımı kısırlaştırdım ve dikişi alındı her şey yolundaydı. Ancak dün akşam kızım dış kapıya gidip miyavladı ve biraz şüphelendim. Onun üstüne bu akşam da kapıya gidip miyavladı ve yerde yuvarlanıyor. Veterineri aradım ve içerde parça kalmış olamayacağını, iki yumurta ve rahmi aldıklarını ancak kanında bir miktar östrojen bulunduğu için üç dört ay tekrar kızana girmiş gibi davranmasının normal olduğunu söyledi. Böyle bi durumla karşılaşan oldu mu ya da bu durum normal mi, daha uzun sürer mi? İçgüdüyle evden kaçmaya çalışmasından ya da hırçın davranmasından korkuyorum.

10 CEVAP

dollfacepersian

Ben erkek kedimi kısırlaştıralı 1,5 yıl oluyor. Ameliyattan önce koku bırakmaya başlamıştı. Ameliyat sonrası hiç koku bırakmadı ama ergenlikte olduğu gibi bağırmalar ve bazı şeyler kaldı. Sonra baya geçtikten sonra sadece edimsel olarak yünlü bir şey gördüğünde çiftleşme davranışları kaldı. Şuan ara ara devam ediyor ama edinsel olduğu açıkça ortada, öylesine hep yaptığı bir alışkanlık olduğu yapıyor ve hemen bırakıyor.
Bu kızgınlık geçme, koku bırakmama olayları kediden kediye değişiyor diye biliyorum.
Biraz zaman alabilir ama normal olan bir müddet sonra tamamen geçmesi. Umarım durum düzelir ve kediniz rahatlar

Benim1kedimvar

Bunu bende merak ediyorum . erkek kedimi kisirlastirdiktan sonra her yere koku birakmaya devam edecek mi . edecekse ne kadar sure ?

Yampirik

vallahi bende bunu merak ediyorum çünkü 16 eylülde kısırlaştırdık ve aynı betulaltundalda olduğu gibi dış kapıda miyavlama yuvarlanma belirtileri var anlamlandıramıyorum?

kediminnos

Bende kedimi 1 2 ay once kisirlastirdim ama kapidan cikmak istiyor. Ve geceleri tuylerini kabartip hizli kosuyor nedense

blackwofy

Acaba neden kapiya yoneliyorki ciftlesme ayinda degiliz ?

Asli33

Normal diye biliyorum aliskanlik olarak bir sure devam edip geciyormus tanidigmizin erkek kedisi kisirliktan sonrada akitmalara devam etti bir sure sonra gecti vet aliskanlik gecer gibi seyler demis

Toscana

Olabiliyo başja bi ksç grruba jyeyim facete okumuştum kısırlaştıktan sonra 3- 4 ay suren oldu 3 haftada bir 4_5 gun bu durumu yaşayan oldu bende kızımı yeni kısırlaştırdım beklemeyedeyim olucakmı şimdide oğlum a bişiler oldu 4 sylık daha erken ergenlik dedi vet kızınn peşinde dolanıp duruyo gözleride görmüyor

betulaltundal

Başka tecrübe etmiş olan var mı?

betulaltundal

Çiftleşme mevsimi ya da ayı yok her kedi 20 günde bir giriyor diye biliyorum

betulaltundal

Çok teşekkür ederim cevaplar için herkese