Kedimde Ki Mantardan Bir Türlü Kurtulamıyoruz

Bilgeys

Merhaba, 3 yaşına yaklaşan british short hair bir kedim var ve 7 aylık iken kaptığı mantardan bir türlü kurtulamadık. Ne yaptıysam olmadı yani uygulanmayan tedavi kalmadı diyebilirim ama bir türlü geçmedi. Tam iyileşmeye başladı dedik tekrar nüksetti ve şu an ilerlemiş bir halde ne yapacağımı bilmiyorum gerçekten bana Asya yakasından gerçekten fiyatları makul iyi bir veteriner önerebilir misiniz

8 CEVAP

diablerose

nüksedince fazla ilerlemeden açılan yerlere yari yariya suyla seyreltilmis sirke surmeyi deneyin.. mantar illet bisi.. ben de hazirandan beri ugrasiorum.. kolay gelsin..

Bilgeys

Peki hangi sirke kullanmam gerekiyor

diablerose

elma sirkesi. sirke miktari su miktarina esit olsun. pamugu bu karisimla islatip acilan yere islattiginiz pamugu dokundurun.

Siyamask

Travazol ve travogen kremi karıştırıp kullanmak insanlarda çok etkili diyebilirim. Bunu hekiminize danışmanızı tavsiye ederim. :))

ytmzeypcn

Bizim veterinerde travazol krem önerdi mantar olan bölgeye günde 1 kere iyice yedirerek kullanın dedi.
Dün burda bi arkadaş konu açmıştı mantar hastalığıyla ilgili tedavi sürecini paylaşmıştı o konuda birçok ilaç ve sprey ile birlikte "oceral" adında bir spreyden bahsediyordu isterseniz o konuya bir bakın derim

Bilgeys

Çok teşekkür ederim dediğiniz kremlerden ve spreyden ben de mevcut ancak nasıl kullanmam gerektiğini bilmiyorum çok fazla hekim değiştirdiğim için sormak için henüz bir doktorum da yok

Palyaco

Mantarda ilk önce 1 islem sirke ile silin kurumasını bekleyin 2 işlem baticon sürün kurumasını bekleyin 3 işlemde trivazol sürün ve veterinerde iç mantar aşısını yaptırın bu işlem aynı gün yapın tamamen mantar dan kurtulmak için aynı gün yapılması

oykuyildiz

Top kekik

Aktardan 10 liralık alın dünya oluyor . Kaynar 1 bardak suya 1 tatlı kaşığı koyun demlensin soğuyunca günde 3 kere sorun olan bölgeye uygulayın 1 hafta bile demeden farkı görürsünüz .