Kısırlaştırma Sonrası İshal Olur Mu?

Simsimsim

kedim 7 ocakta kisirlastirma ameliyati geçirdi. 3 gün veterinerde kaldı. eve geldiğimizde yalnız kalınca kedim ağlıyordu. kakası normaldi. lakin ertesi gün yani ameliyat sonrası 4. gün kedim gece 4 gibi kustu. sonrası da ishal. ameliyat yüzünden mi? bir de somonlu kedi maması aldık kisirlastirilmis kediler için onu ne zaman yese, hatta koklasa kulaklarını kaşıyo. alerjisi olabilir. asıl sorum bu ishal hormonal değişiklikler yüzünden mi oluyor yoksa gıdasal mi?

2 CEVAP

NorthNight

Kısırlaştırmadan sonra antibiyotik kullanıldıysa bu ishal yapabilir. Çünkü bağırsaktaki yararlı florayıda yok ediyor. Mamaya verdiği tepkide alerjik olabilir.

Simsimsim

1 ay olacak hala ishal. 🥺🥺🥺🥺🥺 antibiyotikten mi diyorsunuz?