Sebebini Anlayan Beni Aydınlatabilir Mi

Besteyzc

Kedimi 7 aylık ve kısırlaştıralı 1 hafta oldu haliyle kısır kedi mamasina geçiş yaptım kullandığım mama ise mystic somonlu kısır kedi maması. Kedim sık sık mama yerdi ama artık az yiyor taneleri mi büyük geliyor ondanmıdır bilmem ama kabının içinde yarım parçacıklar kalıyor kedim 1 hafta da 200 gram vermiş mamadan dolayı mı böyle acaba yoksa başka bir sorun mu var

10 CEVAP

Kısır kedi mamaları tatsız oluyor derler ama bilemiyorum. Hemen mi gectiniz aşamalı mı? Yavaş yavaş gecebilirsiniz. Eski mamadan biraz yese bisey olmaz.

Besteyzc

Aşamalı geçtim

Ağızda da sorun olabiliyor bazen. Beyaz aft mı deniyordu oyle bisey olabilir. Mamalari yiyemiyor olabilir o yuzden.

Nursemakpln

Sevmemiş olabilir, kısırlaştırma sonrası bende birkaç mama markası değiştirmiştim.Ya yemedi yada mama iyi gelmedi derken en sevdiğini buldum.3.5 yasında ama hala daha seçicidir, mesela hills i asla yemiyor, somonlu mamaları da yemiyor.Sizde de böyle olabilir

Zeke

Taneleri büyük diye tabakta o yarım parçaları görüyorsunuz. Kilo vermesi de kısır mamalar diyet gibi oluyor daha yağsız, tuzsuz.
Ondandır muhtemelen. Vitaminlerle destekleyin bence biraz.

Bir de arkadaşın dediği gibi aşamalı geçmeniz gerekiyordu.
Direkt kısır maması vermenize de gerek yoktu aslında. Yavru mamaları daha çok protein içerikli oluyor 1 yaşına kadar alabildiği kadar alsaydı iyi olurdu. Çok kilolu değilse yavaş yavaş geçin isterseniz. 2 haftaya falan iştahı açılır zaten.
Benimki 6 aylık yeni kısırlaştı, elimdeki yavru maması bittikten sonra kısır mamaya geçicem.

Gizem8822

Kediniz daha küçükmüş yaşına girene kadar yavru mamasıyla devam etseydiniz.

Besteyzc

Ya şimdi kedimin gelişiminde sıkıntı olur mu hepiniz mi yaşına kadar yavru kedi maması vermeye devam ettiniz

Gizem8822

Ben kedimi daha kısırlaştırmadım ama bu konuyu veterinerle konuştuğumda bana yaşına kadar kitten mamasına devam etmen daha iyi olur dedi

Nursemakpln

Bende 7 aylıkken kısırlaştırdım ve kısır mamaya geçiş yapmıştım yavru maması vermedim Herhangi bir sorun sıkıntısı da yok.Bence endişelenme bu konudan, gelişiminde sıkıntı olmaz

Gimlihanim

Genel durumunda bir sorun yoksa mamayı sevmemiş olabilir. Deneyerek bulmanız gerekiyor malesef. İdrar, dışkı, su içme, dikiş yeri vs her şey sorunsuz ise muhtemelen mamayı sevmedi.