Köpeğim Elimi Isırıyor

eren

Selamlar daha önce paçalarımı ve elimi ısırıyor diye sormuştum paçalarımı ısırmasından kurtuldum ancak ellerimi ısırmaya devam ediyor. kesin net bir çözüm için method tavsiyesine ihtiyacım var çünkü artık can sıkıcı bir hal alıyor ayrıca büyüdükçe ısırması da kuvvetleniyor ne yapabilirim?

6 CEVAP

_ggunes

Genellikle oyun oynamaya çalışırken bizleri de kendi sürüleri gibi görduklerı ıcın köpeklerle nasıl oynuyorlarsa bizimle de o şekilde oynamaya çalışıyorlar yada yaptıklarını oyun zannedıyorlar.Bunun için her yaptıgında sert şekilde hayır komutu verın . Isırmaması ıcın onu baska eglenceli seylere yonlendırın.Mesela bir oyuncak alın onu ısırtıp çekiştirme oyunu oynayın.Biraz sabır isteyen bir durumdur ve köpeğin doğasında olan birsey.Tamamen engelleyemezsınız fakat baska seylere yonlendırebilirsiniz.

Robin

azarlama/ceza falan artık işe yaramıyorsa parmaklarınızla koltuk altında dürtün hafifçe hani insanlarda birbirlerine yapar ya karınlarının yan tarafından bir irkiliriz oralardan.

yagmur2023

Isırdığında elinizi hemen çekmeyin severek ve ısırmaya devam etmese ödül verin işe yarıyor

BeagleONE

Yağmur bu sebep ile köpek ısırınca ödül kazandığını zanneder.

eren

teşekkürler hepinize

ortagim

DİŞİ KAŞINIYORDUR