Pire Damlası Yalamak

Sutunannesi

Bugün kedim iç dış parazit damlası oldu. Eve geldiğimizde damla biraz boynundan aşağı doğru akmış şekildeydi. Ve sanırım orayı yaladı, yaladığını görmedim ama yanımda öğürmeye başladı ve ağzından beyaz beyaz şeyler çıkardı. Eğer gün içinde yaşamaya devam ederse bir problem olur mu zehirlenme vs ya da sileyim mi damlasını ne yapayım

10 CEVAP

SenanurKsl

Tabiki bişey olmayadabilir olabilirde ne derece yaladı zehirlendi mi bunlardan bi veteriner kadar kimse emin olamıycağı için her ihtimale karşı veterinere götürmek gerekir şahsen ben direk götürürdüm öyle bi durumla karşılaşsam tabi ki sizin kararınız.

hazyt

ayni seyi yasadim. bir tatli kasigi yogurt verip oyun oynattim, yoruldu uyudu. bu sirada damla kurudu sorunumuz kalmadi. markasi profender ise tamamini yalasa dahi sadece kopurme oluyor agzinda. olumcul bir yan etkisi yok. bosuna silmeyin yogurt yedirip ilgisini dagitin

gizemtrbl5

Bizimki de az önce profender markayı yaladı ağzından beyaz köpük çıktı sonra hemen ilacı ve ağzını yıkadık bir kaşık yoğurt verdik ama yarın yinede bi veterinere götürücez

Sutunannesi

Sadece alann yeri sileyim mi Çümkü damla yapılalı 5 saat falan oldu damla kurudu ama hala aynı yeri yalayıp tükürüyor

huseyin1

ağzını yüzünü soğuk su ile yıkayıp tuzlu su sıkın ağzına ve yoğurt verin öyle durumlarda

Zehrahmett

Benim de evimdeki bi kedi yalamısti ben 3 gun yogurt verdim hic bi sorun olmadi profender di markasi bence vet ile tlf da konusun

blackwofy

Sıkıntı olmaz 5 saat geçmiş sonuçta

Yampirik

bizimkide profender damlayı yalamıştı bişey olmuyor kuruduktan sonrada yaladı ama korkmayın bişey olmuyor

Anonymus827062

Hiçbir sey olmaz rahat olun. O kadar dayanıksız canlılar değil kedi ve köpekler. Her halükarda kusarak çıkarırlar zaten. Öyle olsa deri uzerinde bulunmasından dolayı bile rahatsizlik duyarlardi. Çok anormal olması için su içer gibi içmesi lazım. Bunu da zaten yapmazlar...

Damlanın enseye yapılmasının nedeni kedinin yalamasini önlemek yani yalamasi iyi birşey değil ama damla deri yoluyla zaten vücuda giriyor yani zehirlemez ancak hem ilacın etkili olmaz hem de kedinin ağzı köpürür ve zehirleme dışında başka yan etkileri olabilir