Ev Kedimi Bahçeye Salıyorum

Bayanminnak

Müstakil büyük bir bahçesi olan bir evimiz var. Apartman falan da değil bize ait. Kedim de sürekli camlardan dışarı izliyor. Çıkmak istiyor. Ben de bazen salıyorum. 2 3 saat sonra kendi kendine geliyor zaten. Evin kapıları açık. Istediginde gelebiliyor... Yanlış mi yapıyorum ?

5 CEVAP

dollfacepersian

Etrafı çıkamayacağı yüksek çit,duvar vb. bir koruma ile çevrili bir bahçeden bahsediyorsanız salmanız da bir sorun yok ama sokağa çıkabildiği bir yerde kesinlikle çıkarmanızı tavsiye etmem. Çünkü başına bir sürü şey gelebiliyor. O kadar çok "her gün gider kendisi eve gelirdi, Bir gün gelmedi meğer ölmüş" temalı yazılar okudum ki, lütfen evladınızın iyiliği için onu tek başına dışarı çıkarmayın durum ikincisi yazdığım gibiyse. Göğüs tasması takıp birlikte gezebilirsiniz

martha

ben haftada 1 , 10 dakika çıkarıyorum gözetimim altında. o kadar uzun süre sürekli takip edebiliyorsanız çıkarın ama bence yalnız bırakmayın

Friolero

Bunu ben de yapıyordum. bahçe katındayız. Başlara korkuyordu. Kapının önünden ayrılmıyordu. Ben de içeri gidiyordum 20 dk filan hava alsın diye. Birgün bi çıktım ortalıkta yok aklım çıktı. 1 saate yakın aradım. YAn komşunun camından evine girmiş, kenara pusmuş, korka korka etrafına bakıyor.

Artık yine çıkarıyorum ama ben de onla beraber çıkıyorum. Eve kendi isteğiyle girene kadar oynuyoruz öyle.

yasement

Ben de bahceye cikariyorum ama tasma ile cikiyoruz biz. Tasmasinin ipi uzun sayilir. Birlikte cikiyoruz ama onu yonetmiyorum, o istedigi gibi geziyor ben pesinde kosuyorum.d

Çok doğru benim kedilerim artık dışarıda yaşıyor benim evimde müstakil. Özür hayvan kedi en doğrusu bu bence