Kedi Ve Balkon Sorunsalı

muhallebi

Kedim 4.5 aylık dişi ve artık sürekli balkon mücadelesi veriyorum onunla. Balkonun kapısını en ufak açsam hemen kaçmak istiyor. Sorun şu ki balkonum çok büyük ve balkonumda cam yok. Yarım hilal şeklinde büyük bir balkon ve onun için herhangi bir koruma, kedi ağı veya başka bir şey yaptırma imkanım yok kiracıyım malum. Balkondan atlar mı acaba balkonu güzelce temizleyip onu çıkartsam? 3. kat evim aşırı yüksek bir balkon sayılmaz. Yazın nasıl yapacağım onu da düşünüyorum balkonun kapısını sürekli kapalı tutarsam bunalır sıcaktan. Onu kısıtlamak temiz hava almasına engel olmak istemiyorum. Yorumlarınız çok önemli teşekkürler şimdiden

14 CEVAP

Warriorsans

Kesinlikle atlar. Bir kuş görmesi yeterli hatta görmese bile atlar. Biraz araştırırsanız balkondan düşmekten kaynaklı ölümlerin sakatlanmaların yada kaybolmaların ne kadar çok olduğunu görürsünüz. Kesinlikle kedi filesi taktırmalısınız kedinizin başına allah korusun bir şey gelirse çok pişman olursunuz. Her veterinere gittiğimde kedim balkondan düştü diye gelen birini görüyorum malesef. İnsanlar ne kadar önemli bir konu olduğunun farkında değil.

NorthNight

Sineklik taktırın, bende kiracıyım 3.kat evimiz. Yaza doğru sineklik yaptıracağız. Şuan zaten hiç açmıyorum, evi havalandırdığım diğer pencerelerde de çocuk güvenlik kilitlerinden var 2-3 cm açılıyor. Balkon kapısı sinekliğide 150tl kadar tutuyor dendi bize.

CapKek

Balık avı malzemesı satan yerlerde serpme agı var. 1 mt si gerilince 3.5 metre oluyor. Ondan alıp balkonunuza kendınız gerebılırsınız. Bende bu agdan kendım gerdım yaptırmaktan cok cok ucuza geldı 4te 1 i bile değil bilginiz olsun. Çivi cavıp aralıklarla agı gereceksınız. Kolay tek basıma yaptım ben.

Pollythelilly

Çok riskli bir durum ve 3.katmış.Gözetimsiz çıkarmayın lütfen gözetim altında bile kuş sinek vb. görünce siz bile tutamayabilirsiniz.Yaz için şöyle bir çözüm önerisi sunabilirim kapıya takılabilen sineklikler var.Böylece kapıyı açabilir havasız kalmazsınız.

Warriorsans

Bizim balkonumuz kapalı balkon olduğu ve camları da açmadığımız için sorun yaşamıyoruz ama yazın sineklik (ters yönden açılan ve kedinin yırtamayacağı metal telli) takıyoruz. Bu yıl bu evde son yılımız olduğu için bu şekilde sineklikler tercih ettik tüm camlara file işine girmedik ama yeni evde cam balkon her yere kesinlikle kedi filesi taktıracağız.

Warriorsans

Bizim balkonumuz kapalı balkon olduğu ve camları da açmadığımız için sorun yaşamıyoruz ama yazın sineklik (ters yönden açılan ve kedinin yırtamayacağı metal telli) takıyoruz. Bu yıl bu evde son yılımız olduğu için bu şekilde sineklikler tercih ettik tüm camlara file işine girmedik ama yeni evde cam balkon her yere kesinlikle kedi filesi taktıracağız.

muhallebi

O zaman kesinlikle yaz için biraz bütçe ayırıp kapıya sineklik yaptırıyorum. Gözetimim altında çıkarıcam ama çok inatçı kızım hep orda kalmak isticektir sürekli çıkmaya çalışacaktır nasıl yapıcam bilemiyorum. Sineklik kesinlikle taktıracağım keşke balkonum camlı olabilseydi. Evimde hiç pencere yok dışarıyı izleyebileceği o yüzden dışarıyı görmek istiyor. Ona da çok üzülüyorum dışarıyı seyredemiyor diye belki bu evden taşınırım bile sırf bu yüzden. Çok teşekkürler yorumlarınız için ne kadar önemli olduğunu acemi bir kedi sahibi olarak şuan anlıyorum. Badem hanım mutlu olsun gerisi önemli değil çok sağolun

beyzathemoc1

Biz de kiracıyız sadece delik delerek takılıyor evden çıkarken de o delikleri çimentoyla kapatırsanız bir şey demez ev sahibi

cat_expert

Atlamayacağının hiçbir garantisi yok.

Kediler odaklanma delisidir, o anda göreceği bir kuşu takibe alır ve refleks ile bir anda atlayabilir. Özellikle yavru kediler daha hareketli ve meraklı olduğundan balkonlar daha büyük risktir, sineklik taktırana kadar balkona çıkartmamak sağlıklı olur.

Trifane

Benim ewim 4. Katta. Ben disi kedime yaninda oturarak balkon korkuluklarna çıkmamasını öğrettim. Sanırım ufakliklara da benim kızım öğretti. Cunku disi kedim 5 yaşına giriyor. Kısır olunca daha da uysal. Yazın bile balkon kapıları açık bizde. Gidip oturup akşama kadar izliyorlar. Fakat siz bunu öğretene kadar ki hepsi nevi şahsına münhasır bence tel taktirin. Kedi teli öyle pahali bisey degil.

Trifane

Benim kız zaten cok uysal bir çocuktu. Bir şekilde öğrendi. Diğer ufakliklar onu takip ettiği için ben extra bisey yapmadım ama bunun garantisi yok. Neticede sinek bile görse zipliyorlar. Hiç strese girmeye gerek yok tel çekin.

blue_hpood

atlar tabii ki, balkon kapısı için güvenlik alabilirsiniz, giderken yanınızda götürebilirsiniz. sakın balkona çıkarmayın. ölüm riski bile var, emin olun. göğüs tasmasıyla çıkarabilirsiniz fakat dikkat etmeniz lazım. kediniz içerideyken balkon kapısını açmamaya çalışın. ayrıca imkânınız varsa file yaptırın, çıkarken delikleri alçıyla kapatabilirsiniz. candan önemli değil masrafı.
suzionline instagram sayfasına bakabilirsiniz. tekrar söyleyeyim, sakın korumasız çıkarmayın.

muhallebi

Hemen bakıyorum siteye çok sağolun gerçekten çok önemli söyledikleriniz