Aromaterapik Yağlar Ve Kediler ?

Eve buhurdanlik ve aromaterapi yağları aldim, içinde lavanta portakal limon vb gibi karışım yağlardan ancak sonradan aklıma geldi kedilerime

4 CEVAP

huqi

Benim de aromaterapiye ilgim var bu yüzden her zaman uçucu yağ bulunur evde. Tam buhurdanlık alıcaktım aklıma kedilerim geldi ben de özellikle okaliptus yağı var çünkü kedilerime yoğun alerjim var burnum tıkanıyor iyi gelir diye özellikle almıştım. Ufak bi araştırma yaptım çok fazla bilgi yoktu zaten ama genel olarak birçok yağın kedilere toksik olduğu yazıyordu...
Çok fazla bilgi yok bu konuyla ilgili ama ben risk almadım buhurdanlık bile almadım yani sadece gece uyurken okaliptusu yastığıma damlattım ki o bile çok fazla koku yayıyordu odaya. İyice araştırın siz de lütfen🙏

Siyamask

Portakal ve limon kokularından rahatsız oluyorlar. Hatta mutfaktan uzak tutmak için kullanıyorum :D Onun haricinde YT da bir köpeği aromaterapi yağlarla psikolojik olarak rahatlattıkları bir video izlemiştim. Tabii yağ içeriği v.s. bilmiyorum. Keşke bu konuda detaylı bilgi olsa :)

Kedilerime herhangi bir zararı olur mu? Narenciye meyvelerini sevmiyorlar diye biliyorum fakat koklamalari bir problem teşkil eder mi acaba ?

Cok arada kaldım kullansam mi kullanmasam mi :) en fazla ortamdan uzaklaşırlar diye düşünüyorum ama yanımdan gitmelerini de istemiyorum .d