Önemli

Sutunannesi

BUgün kedim iç dış parazit damlası oldu. Sabah yalamıştı ve köpük çıkarmıştı az önce de etrafında görselde paylaştığım gibi yumak yumak tüylerini buldum bir kaç yerde aydınlatabilir misiniz ciddi bir şey midir veterinerimle paylaşmalı mıyım yoksa normal mi kabul edilmeli

14 CEVAP

Cotontzu_Siri

Lütfen kimyasal parazit ilaçlarından uzak durun. Tüy kaybına sebep olabiliyorlar, yalayınca köpük çıkarması da normal. Kimyasallar olmadan parazitlerden korunmak mümkün. Dış parazit için naturalis adramys firmasının doğal parazit ilacından alabilir veya lavanta yağı, limon yağı, karanfil yağı, hindistan cevizi yağı ve badem yağı kullanabilirsiniz. İç parazit için de naturalis adramys'in doğal parazit ilacını kullanabilirsiniz veya kazayağı, adaçayı, hindistan cevizi yağı (veya hindistan cevizi), elma sirkesi, maydanoz, zeytin yaprağı özütü ile iç parazitlerden kurtulabilirsiniz.

mustafaparlak

Takip edin. Sürekli bu şekilde dökülürse o zaman veterinerinize danışın. Bence şimdilik çok acil gibi durmuyor.

hazyt

damlanin damlatildigi yer mi? veya bulastigi? benim kedim de damlayi yaladigi icin yabanci sitelerde arastirma yaparken o kisimdaki tuyleri dokup hatta baya kel gibi biraktigini gordum kedileri. benim kizimda olmadi ama bu tarz biseyse veterinere ulasin damla alerji yapmis olabilir. internetten profendera bakin yabanci sitelerden fotograf bulursunuz

Cotontzu_Siri

iç parazite kabak çekirdeği yazmayı unutmuşum, o da çok etkilidir

Cotontzu_Siri

Ben yabancı kaynaklarda kimyasal parazit ilaçlarının tüy kaybına sebep olabileceğini okudum. Kaşınıyorsa yoluyor da olabilir.

Cotontzu_Siri

O iç parazit sadece köpekler için. Kedi için sorduğunuzu unutup yazmıştım. Ama dış paraziti kullanabilirsiniz. İç parazit için dediğim bitkileri kullanabilirsiniz. Çağrı markette vardı doğal yağlar en son gittiğimde, bakabilirsiniz. Parazit ilacından sonra kaşıntı ben de yaşadım, birkaç gün sonra geçiyor. Benim kızım da o bölgedeki tüyleri kaşıyarak döküyordu.

Sutunannesi

Çok teşekkürler

Sutunannesi

Gerçekten endişeliyim görenler bir şeyler yazabilir mi

Sutunannesi

Gözlemlediğime göre kulak arkasını kaşıdığı zaman (1,2 saattir devamlı) bu şekilde yumak yumak tüyleri dökülüyor ve şu an kulak arkası boşluk şeklinde

Sutunannesi

Damlayla bir ilgisi olabilir mi

hazyt

damlanin damlatildigi yer mi? veya bulastigi? benim kedim de damlayi yaladigi icin yabanci sitelerde arastirma yaparken o kisimdaki tuyleri dokup hatta baya kel gibi biraktigini gordum kedileri. benim kizimda olmadi ama bu tarz biseyse veterinere ulasin damla alerji yapmis olabilir. internetten profendera bakin yabanci sitelerden fotograf bulursunuz

Sutunannesi

dediğiniz gibi int baktım ama görsel ya da bilgi bulamadım. Bayer in kendisinin hazırladığı yan etkiler kısmında ise sadece kusma okudum. Bir kaç forumda da kusma gördüm. Zaten kedim bugün yaladığı için kustu. Yani ilaç aslında boyun bölgesine damlatıldı ama kaşıdığı yer yani tüy dökülen yer kulak arkası. Birbirine çok yakın yerler. İlk defa damla olmuyoruz 3 ay önce de olmuştu fakat asla bu tür şeyler yaşamamıştık. Alerji sonradan oluşmuş olabilir mi yani önceden uygulandığında bir problem olmuyordu. Sanırım kilosundan dolayı da dozajı da arttı.

Sutunannesi

Doğal Damlayı hiç kullanmamıştık ama bir arkadaşım bahsettiğiniz doğal şeylerden dış parazitten korunmak ve kurtulmak için kullanmıştı ama hiçbir etki yapmadı maalesef Damlaya dönmek zorunda kaldı o yüzden bende hiç cesaret edemiyorum :(( kimyasal da kullanmak istemiyorum fakat alternatif olarakta kesin çözüm aldığımız damla var sadece. İç parazit için önerdiğiniz Damla’yı araştıracağım teşekkürler

Sutunannesi

Kaşıdığı zaman tüyleri dökülüyor yumak şeklinde fakat ben o bölgeyi elimle çektiğimde yumak şeklinde tüy gelmiyor ve sadece o bölgesini kaşıyor. Yani acaba mevsim geçişinden dolayı kaynaklanan bir şeydi ve Damla’ya denk geldiği için bağlantı mı kuruyorum bilmiyorum ilk defa yaşadım