Hamile Kedi Doğurmadı

Fbt90

Dün sokakta bi hamile kediyi içeri aldım(kendi istedi beslediğimiz bir kediydi zaten), doğuracak gibi duruyordu kan gelmişti 2 damla ama sabah oldu dahayla doğurmadı ama dahayla kan geliyor? Ne yapmalıyım? Normal mi? Endişeleniyorum...

4 CEVAP

Fbt90

üst

Warriorsans

Kedi dostum şansı da sokakta bulduğumuzda doğurmaya çalışıyordu eve aldık ama doğuramadığını anlamıştıl gece kliniğe gittik suni sancı verildi yine bir etkisi olmadı 1 yavrusunu zar zor saatler içinde ölü bir şekilde doğurdu sabah belediyeye mi versem ne yapsam nasıl masraflarını karşılarım diye düşünürken veteriner kediyi getirin ne kadar bulursanız verirsiniz tam ücret istemiyoruz sezeryana alalım biran önce dedi. Götürdüm hemen ameliyat oldu malesef tüm yavruları karnında ölmüş hatta çürüdüğü için anneyi zehirlemeye başlamıştı. Bence sizde bir anormallik olduğunu düşünüyorsanız hiç beklemeden veterinere götürün

Fbt90

biraz daha bekleyeyim olmadı götüreceğim bir şekilde umarım banada sizin ki gibi bir veteriner denk gelir :(

NorthNight

Acil veterinere götürün, muhtemelen yavrulardan birinin plasentası ayrıldığı için kanaması var, plasenta ayrılması demek yavrunun oksijenden ve besinden mahrum kalması dolayısıyla geç kalındığında anne karnında ölmesi demek. Diğer yavrular ve anne tehlikeye girmemesi için müdehale edilmesi lazım.