Kaçıncı Aydan İtibaren Dişler Fırçalanmalı

stellabennett

kedim kaç aylık olduktan sonra dişlerini fırçalamaya başlamalıyım

9 CEVAP

Palyaco

6 aylıktan sonra yapabilirsiniz ama ben tavsiye etmem en güzeli dental suya eklenen

Palyaco

Kediler pek fircalatmaz suyuna dental damlatin

stellabennett

bazıları fırçalatıyor ben de denemek istiyorum ama şimdi başlasam mı emin değilim

beyzathemoc1

Suya eklenen işe yaramıyor adam akıllı mekanik temizleme daima daha iyidir ben haftada 1-2 kez makyaj pamuğun trixie dental jel sıkıp siliyorum dişlerini
6 aydan itibaren başlamalı dişler düşer yenisi çıkar onları temizlersiniz kediler için özel diş fırçası ve diş macunu ya da temizleme jelleri kullanabilirsiniz dişler kediler için çok önemli güzel bakın

simbakedi

mekanik temizliğin yerini hiçbir şey alamaz. bence de eğer kedinizin bebeklik dişleri dökülmediyse fırçalamayın ama size alışması için fırçayı alıp ağzında gezdirebilirsiniz belki wanpy gibi sıvı ödül sürersiniz. böylece fırçalamak istediğiniz dönemlerde alıştırma süreci uygulamazsınız. ne kadar yavruyken alıştırmaya başlarsanız o kadar da iyi olur

Policlal

Kesinlikle fırçalamak çok önemli. Benim kedim 1,5 yaşında. Süt dişlerini döktüğünden beri fırçalıyorum. Kedi diş macunu ve bebek diş fırçası kullanıyorum. Kedi diş fırçası bana çok kullanışlı gelmediği için. Bebek dişlerini dökmediyse bile alıştırma yapın. Ara sıra fırçayla oynasın biraz fırçalamaya alışsın daha rahat edersiniz

Gimlihanim

Şimdiden biraz biraz alıştırın derim. Kediniz kaç aylık bilmiyorum. Diş değişim dönemi 1 yaşına kadar devam edebilir. Ama öncesinde de alışması açısından çok hırpalamadan yapabilirsiniz. Yoksa alıştırmakta zorlanırsınız diye düşünüyorum.

Warriorsans

Süt dişlerini döküp yetişkin dişleri çıktığında fırçalamaya başlayabiliriz genelde 6 aylıkken fırçalamaya başlamak doğru oluyor

stellabennett

kedim 5 aylık şu anda