Kedim İçin Malt Önerisi

ebrar010

Kedilerimin tüyleri çok dökülüyor bunun için önerebileceğiniz malt var mı?

7 CEVAP

cat_expert

Tüy dökümü için malt yerine biotin, çinko ve b vitamini içeren damlaları tercih edebilirsiniz.

Tabi tüy dökümü çoksa tüylerini yaladıktan sonra kakasıyla atması için yine malt kullanımı da gerekir.

biofeline markasının Plus+B For Cats damlasını alabilirsiniz. Malt olarak da uygun fiyatlı vet's plus tercih edebilirsiniz. Biraz daha pahalı olan biofeline malt'ta tercih edilebilir.

Gimlihanim

Gimcat, vets plus, trixie genelde memnun kalınan markalar. Ama halihazırdaki maltınız yeterli gelmiyorsa veteriner kliniklerinden daha etkili bir ürün de alabilirsiniz. Biz gimcat kullanıyoruz, memnunuz.

Palyaco

Gimcat veya dr natures tüy dökümü için vest plus vitamin malt ve hpaw clean wipes tüy dökümü için kese

dilanbulent

Malt macun tüy dökülmesini azaltmak için kullanılmaz.

oykuyildiz

Gimgat + somon yağı

ebrar010

Tüy kustuğu için veterinerim malt önerdi bende o yüzden sordum teşekkür ederim hepinize

dilanbulent

Evet zaten tüy kustuğu için kullanılır. Çünkü kendini yalayarak temizliyor, bu yüzden tüy yutuyor. O yuttuğu tüyleri dışkı yoluyla çıkarmak için malt macun kullanılır.

Ama tüy dökülmesinin azalması bambaşka bir konu. Umarım anlatabilmişimdir