2 Haftalık Yavru Kaka Yapar Mı? Yapmaması Normal Midir?

rikutatarin

Arkadaşlar 2 haftalık kimsesiz bir kedicik buldum severken balkondan komşu teyze cikip "al gotur onu evine be evladım" dedi kimsesi yokmuş annesi sahiplenmemiş sanırım.
Eve getirdim yaklaşık 2 gün oldu. Sıcak ortamını sağladık sıcak su torbası yardımı ile. Öğünlerden sonra çiş var ama kaka yok maalesef.
Veterinerin verdiği tarif üzerine; süt, 1e1 su (kac cl süt varsa okadar su), biraz zeytinyağı
Bu tarifi biberon ile Jülide'ye veriyorum
Öğünlerden sonra çiş var fakat 2 gundur kaka yaptigini gormedim.
Sıvı besin kaka yapmaz düşüncesi ile pek bu konu üzerinde durmadım ama okudugum bir kac başlıkta 2 haftalık yavru kedilerin kaka yaptığı yazıyor.

Veterineri aradım onun tavsiyesi üzerine Jülide'ye 1 çay kaşığı zeytinyağı verdim ve poposunu zeytiyağı ile ovdum
Ama hala yok.
"Acaba kakası yok mu? Var da yapamıyor mu?" Sorulari beynimi tırmalıyor. Bugun pazar oldugu icin acik veteriner de yok buralarda. Bir de size sormak istedim bu durumun başka yolları var mıdır? Vereceğiniz tavsiyeler var mı?

18 CEVAP

LadyAndCat

Dipnot; Aslında ek gıdayı çok katı vermeseydiniz hiç böyle bir dorun yaşamazdınız.
Ben zeytinyağ muhabbetine sıcak bakmıyorum...

Shaco

sıvı sarı bir kıvamda oluyor bende bir sürü yavru baktım terkedilmiş çok küçükler süt tozuyla süt yapmıştım kendi kendilerine kaka yapamıyorlar biraz ovmannız lazım ıslak mendille felan ben çıkarıyordum oda çok az biraz daha büyüdüklerinde sıvı sarı kaka yapmaya başladılar

LadyAndCat

Epiglottis ;
“ Annesi olan kediye 2 aydan once ek bisey vermeye hic gerek yok. ” Ağzına sağlık :)