Malt Ne Sıklıkla Ne Miktarda Verilmeli

Yesilyesil9

Kedim 11aylık ne sıklıkla vermeliyim? Veriyorum aslında neredeyse her gün ama tüy kusuyor bazen siz ne sıklıkla veriyorsunuz? Ve ne sıklıkla tarıyorsunuz

2 CEVAP

cat_expert

Tüy birikimini önlemek için haftada 2 veya 3 kez. Aktif olarak bir tüy birikimi varsa kediniz kusma hareketi yapıyorsa günlük verebilirsiniz kusma hareketi biterse tüylerini dışkısında görmeye başlarsanız tekrar haftada 2-3 gün düzenine dönebilirsiniz. 2-3 cm vermeniz yeterlidir.

Warriorsans

Her gün taramak en iyisi ama ben o kadar sık tarayamıyorum malesef şans sevmiyor taranmayı. Maltı haftada 3 kez veriyorum 2 cm kadar. Şimdiye kadar hiç kusma gibi bir sorunumuz olmadı. Kediniz tüy kustuğu için her gün vermeniz iyi olacaktır aynı zamanda sindirimi kolaylaştırmak adına yoğurt ve zeytinyağı da verebilirsiniz. Kusma olayları bittiğinde haftada 3 e düşürebilirsiniz bence. Ayrıca kedinizin tüyleri uzun mu kısa mı ne kadar dökülüyor.. bunlar da çok önemli.