Yeni Sahiplendiğimiz Kedimiz Bize Saldırıyor

ilsnr

Merhaba. Daha buhün yetişkin erkek kısır bir kedi sahiplendik fakat yanına yaklaşmayı bırakın yanından geçemiyoruz ayaklarımıza saldırıyor. Ayaklarımız tırmık izi oldu hep kanadı. Eski sahibi daha önce böyle bir şey yapmadığını söyledi. Biz de odaya kapattık sesi soluğu çıkmıyor şimdi. Ne yapmamı önerirsiniz??

12 CEVAP

KedimVar

Oynatmayı deneyin. Hayvanı zorlamayın, rahat bırakın. Alışması için ona Zaman verin. Kendisi alışınca bu hareketleri de bırakır zaten. Sevmek için uğraşmayın. Ayrıca odaya da kapatmayın, bırakın evi gezsin. Alışması için gerekli bu.

martha

odaya kapatmanız doğru değil ki. yabancı bir evde ilk günü sonuçta bırakın lütfen etrafı gezsin tanısın. odaya kilitlemeniz her şeyi daha da kötüleştirir

Anonymus827062

Çok normal ki bu. Daha bugün sahiplenmissiniz hayvana bir müsade edin. O kendi yaklaşır size. Ne kadar sikistirirsaniz o kadar agresiflesir size karşı. Bir kaç gün verin ona.

ilsnr

Sevmeye hiç çalışmadık gezsin diye bıraktık kapıya gitti dışarı çıkmak istedi. O zaman saldırdı ilk zaten. Oyun oynamak için yaptığını sanmıyorum

ilsnr

Odaya kitlemedik salon ve oraya bağımlı oda ona ait şuan saldığımızda etrafı gezinsin diye bizi oarçalıyor ne yapacağımızı bilemedik :(

martha

yetişkin olduğu için alışması biraz zaman alabilir diye düşünüyorum ben 2-3 haftayı bulabilir

ilsnr

O zamana kadar böyle saldırmaya devam eder mi ne yapmamı önerirsiniz?

Anonymus827062

Ve sizi tanımıyor! Dost musun düşman mı? Onun ayırımını yapamıyor. Uzanan elin amacını bilmiyor kavramaya çalışıyor. O sebeple rahat bırakın...

ilsnr

Daha hiç sevmeye çalışmadık rahat bıraktık dolansın diye ona rağmen gelip saldırıyor sorun da orda zaten

Anonymus827062

Alışır merak etmeyin ya da önceki sahibini aşırı seviyordu ona goturmeniz için sizi ikna etmeye calisiyordur. Size geliş amacını bilmediği için. Bu tarz bir durumla daha önce karşılaştım ben. Sahibine geri verdik. Sahibi de onu terk ettiği için çok pismandi umarım ona gerçekten ders olmuştur ve bir daha her ne sebeple olursa olsun başından atmaya kalkmaz:)

Anonymus827062

Siz onu ne kadar sevdiğinizi her fırsatta gösterin ona seslenin. Seslenerek ilgilenin. O sizin farkiniza varsın. Sonra herşey istediğiniz gibi olur inşallah.

ilsnr

Çok teşekkür ederim deneyeceğim :)