Kanlı İshal. Acil!

sna

arkadaşlar kedim de 4 gündür ishal sorunu var diye veterinere getirdik. Genel bi kontrol sonucunda beslenme kaynaklı olduğunu iştahında ve neşesinde bi sorun olmadığı için ishal ilacı verdi dün. Bugün kullandık ishali geçmedi üstelik kakası ishal ve kanlıydı. Çok korkuyorum. Önemli bir şey midir. Yoksa beslenme kaynaklı ishalde böyle durumlar olur mu? ne yapayım lütfen yardım edin. Kafayı yemek üzereyim.

13 CEVAP

SelinTuksal

7/24 bir veterinere giddin hızlıca bence

Cotontzu_Siri

İshalin fotoğrafı var mı? (Biliyorum biraz iğrenç ama) Parvo virüsünden kaynaklı kanlı ishalin görüntüsünü biliyorum.

miasugok

Çok geçmiş olsun bebiş mi kediniz? Şu sıralar bebiş kedilerde ne çok ishal haberi duyuyoruz yani sosyal hayatları olsa salgın var diycem.

Bence de veterinere gidin ama sakin olun benim oğlumun ishalinde de kan vardı ama çözüldü çok şükür. İnşallah sizinki de geçer.

miasugok

Yoksa bile takip edip çekin bence hem ben veteriner olsam isterdim

sna

Kedim 3 bucuk aylık maalesef daha çok küçük :(

sna

Parazitleri yapılalı 2 aya girilecek 1 hafta sonra.

berkdoan

Benim kedimde aynı durumdan müzdaripti veteriner sindirim hassasiyeti var dedi.Ona göre mama aldık 2-3 gün içinde düzeldi.

sna

yok ama inceledim sümüklü ve kakaların içlerinde koyu kırmızı renkte cıvık kanlar vardı. Sabah olsun. Hemen arayıp gideceğim.

miasugok

Peki bir şey sorabilir miyim belki çok alakasız ama yakın zamanda parazit aşısı oldu mu aşı takvimimize baktım da romeonun iç parazit aşısından dört gün sonra bu ishal yüzünden olan tedavisini işlemiş veteriner

miasugok

Biz bunu yaşadığımızda bebeğim 2 aylık bile değildi elim kadardı ama geçti çok şükür sakin olun kötü düşünmeyin ama ihmal de etmeyin

Cotontzu_Siri

Kakası kızıl renkli miydi

sna

Hayır kahverengi sarımsı bir renkti.

miasugok

Berk bey sizin kediniz de bebiş, yani sitedeki bütün bebiş kedisi olanlar bi kan -ishal problemi yaşamışız. Ama gerçekten geçiyor ben de veterinerin tavsiyesiylr tavuk suyu pirinç lapasıyla geçirmiştim. Tani veteriner üç tane iğne yapmıştı aynı zamanda. İnşallah hanımefendinin kedisi de iyileşir bi süre sonra.