Siz Kedinizin Bu Düzenini Nasıl Kurdunuz?

Zeke

Kedinizin yaşı ve kilosu nedir?
Bir de yemek düzenini nasıl kuruyorsunuz anlatabilir misiniz?

Bizimki şöyle ;
-6 aylık dişi
-Kısır
-Hala yavru kedi maması yiyor günlük ölçü 60-70 gr.
-Kilosu 3,35

Bizde günlük devir gece 12'den ertesi gece 12'ye kadar şeklinde.
Çünkü bizim kız geceden sabaha bu ölçünün yarısını yiyor.
Daha sonra akşamüstü saatlerine kadar aralıklarla kalanını yiyip günlük hakkını dolduruyor...
Mama yenileme saati gelene kadar da acıkmıyor zaten. (Acıktığı zaman bağırıp bizi mama tabağına götürdüğü için biliyorum)
Ya oyun ya uyku ile kalan vaktini geçiriyoruz..

Ben bundan önce hep bahçemdeki kedilere baktığımdan dolayı bu konulara pek hakim değilim. Şuan anlattığım düzeni de çok zor sağladım.
Bundan 1 ay öncesine kadar hiç dikkat etmedim açıkçası, o ne kadar isterse o kadar yiyordu. Tabağı boşaldıkça dolduruyorduk.

Ama artık kısırlaştığı için kilo almaya çok müsait diye bu konulara dikkat etmemiz gerekiyor..

Sizler neler yapıyorsunuz anlatır mısınız?
Gerçekten bu düzene hala tam anlamıyla alışamadım, belki sizlerden örnek alacağım şeyler çıkar.

16 CEVAP

Zeke

@Renklipati
İşte benim hedefim de kilo korumak gibi bir şey, ne güzel kurmuşsunuz düzeninizi☺🌸

@theyusra
O kadar saat ses çıkarmaması ne güzel benim kız beni yemeye başlardı çoktan😁

@ytmzeypcn
Çokk sevindim bunu duyduğuma ☺ yanlış anlamayın, o kadar gereklerini bilmeyen ve bilmek istemeyen insan var ki cins kedi sahiplerini gördükçe uyarmadan geçemiyorum artık😁
Kilo alımı için ek gıdalar verebilirsiniz onlarla iştahı açılır bence.
Kuru mama üzerine ödül sıkabilirsiniz. Kilo almak ve aldırmak çok kolay geliyo bana😁