Kedimin Yaşını Nasıl Anlarım

kismet14

Merhaba ben bir kedi buldum evden kaçmış yaşını nasıl anlarım?

3 CEVAP

Renklipati

Görüntüsü az çok bilgi verir,fakat veteriner ler dişlerine bakınca anlıyor

Warriorsans

Yaş durumu en çok dişlerden anlaşılıyor bildiğim kadarıyla. Sizde az çok baktığınızda anlayabilirsiniz ama bir veteriner hekim daha iyi anlayacaktır

aslihan_e

Anlaşılmaz, dişten de anlaşılmaz. Yavruysa evet anlayabilirsiniz yani 1 yaşından küçükse biraz bilgi verir dişler ama daha büyükse o kedi 2 yaşında da dişleri çürüyüp düşebilir, 5 yaşında da dişleri sağlıklı şekilde durabilir. Kedinin dinçliğine göre belki bu kedi genç falan diyebilir veteriner.