Evde İki Yetişkin Kedim 5 Aydır Anlaşamıyor

Selenu

Merhaba, evde iki yetişkin kısırlaştırılmamış erkek kedim var ve neredeyse 5 aydır asla hiçbir şekilde anlaşamıyorlar. Evdeki kedim 4 yasında kısır olmayan erkek tekir şimdiye kadar veterinerde herhangi bir işlemde bile bir bir kere tıslamamış hatta miyavlamamış inanılmaz sakin bir kediyken , iş yerimde baktıgımız 2 yasında evdekine göre cüsse olarak çok daha iri yine kısırlastırılmamış erkek tekir kediyi evimize getirdik 5 ay önce. Önce yeni gelene bir oda ayarlayıp üst kata yerleştirdik odaya alıstırdık kendini güvende hissetti. Birbirlerinin kokularına alıssınlar diye eşyalarını tasıdık örtüler taşıdık ama ne yapsak nafile. Karşılaştıkları anda inanılmaz bi çığlık kıyamet resmen sokaktaki o çığlıklı kedi kavgalarından da feci bir sekilde birbirlerine giriyorlar . Bi kaç kez bunu denedik ve artık o şiddetli dövüşmeden o çığlıklardan o kadar korkuyoruz ki tekrar karsılastırmaya korkuyoruz ve 5 aydır hala ayrı odalardalar kapı altlarından hırlamalar bagırtılar cagırtışar devam ediyor. Bu gece az önce nasıl olduys kapılar açılmış ve birden büyük bi patırtı ve bagrıslarla uyandık ki birbirlerine girip öldüresiye dövüşüyorlardı zor ayırdım ellerim vücudum paramparça... o kadar yoruldum o kadar üzgünüm ki bir arada aynı odada kavga etmeden 2 dk durduklarını görebilsek keske. Asla aynı odada duramıyorlar 2 sn içinde dövüş baslıyor ama öyle durup bitecek bir dövüş değil. Evdeki kedim inanılmaz uysal sakin bir kediyken onunla karsılasınca canavara dönüyor, diğer sokaktan getirdiğim kedi ise daha yırtıcı bi kediyken ona karsı biraz daha ürkekti fakat o da artık ondan asagı kalmıyor. Çok çaresiz ve üzgün hissediyorum lütfen bi çözüm bilen varsa yardımcı olursanız çok çok çok sevinirim

5 CEVAP

betulyasar

Benim kedilerimde de benzer bir sorun var. 4 yıldır neredeyse koyun koyuna olan kedilerim 4 aydır sizin anlattığınız gibiler. Benimkiler biri dişi biri erkek. Bi veterinere danıştığımda kot bayoun denilen bitkisel bir sakinleştiriciden bahsetmişti. Fakat onun elinde olmadığı içinde alamadım. Reçeteyle satılan bir ilaç. Aylardır bakıyorum ama özel kliniklerde rastlamadım ankarada. Müsait bir günümde fakülteye soracağım birde. Sizde tanıdığınız veterinerlere vs bi sorun isterseniz kot bayounu. İnternette hakkında pek bir şey yok. Sorup soruşturarak bir bakın belki işe yarar denemek gerek

Ozzge

Kedileri aynı odaya taşıma çantaları içinde yan yana koymayi deneseniz yavaş yavaş mesafeler kalksa daha kolay olur sanki.ikisiyle birbirilerini görür halde oynasaniz parmaklarınzla boxdan çıkarmadan .Siz de panik olmayın ki yansımasın.
Normalde sonradan gelen kediyi ilk gün bikaç saat kutuyla diger kedinin yanina koymak bir alıştırma yoludur.Evdeki onu sakince tanısın yavaş yavaş görerek alışsın diye.Fakat baya kanlı bıçaklı olmuşlar :) Deneyebilirsiniz yine de ama illaki pes edeceklerdir .erkek oldukları için hakimiyeti elden bırakmak istemiyorlar bence

milodelisi

ozzge ye katılıyorum. aşamalı aşamalı alıştırılmalılar

muneca

kısırlaştırın derim ben ikisini de. birbirlerini rakip görüyorlar büyük ihtimalle.

Selenu

Çok teşekkür ederim hepsini deneyecegim yeter ki aynı evde huzur içinde otursunlar