Tavsiyelerinize Çook İhtiyacım Var. Sokak Köpekleriyle Köpeğimi Nasıl Anlaştırabilirim:(

melisayuksel

Merhaba, biz yeni bir semte taşındık burda epey fazla ve büyük köpekler var. Normalde çok insan canlısı çok sevecenler, mahalleli de ilgileniyor aç-susuz vs değiller. Ama ben köpeğimle çıktığımda bize saldırıyorlar. Bir kaç kez esnafın yardımıyla ayırabildik ama çok korkuyorum. Sürekli sürekli birbirlerini görseler alışırlar mı? Bu arada mahallemizin çok şebek bir kangal köpeği var. Geçen gün tanıştılar koklaştılar problem çıkmadı. Ama aynı köpek bugün bize saldırdı. Onun üstüne de gece gezmemizde gene o köpekle karşılaştık ve hiçbirşey yapmadı. Neden böyle davranmış olabilir? Uzun yürüyemiyorum artık kızımla korkudan çok düzenimiz bozuldu. Sokaktakiler de o kadar güzeller ki. Ayrica haliyle onlara da zarar gelsin istemiyorum ve onlara da kiyamiyorum.

8 CEVAP

melisayuksel

@simbakedi cevap icin tesekkur ederim. Kopek kolejini cok takip ederim kopegime tum itaat egitimlerini onlar sayesinde verdim. Bu olaylar basima gelince de ilk oradan baktim ama egitmenin dedigi gibi gelismedi benim yasadiklarim. O yuzden pek etki alamadim bu konuda

Siyamask

Aklıma 100lü kemik çubukları geldi. Bulunduğum sitede bir köpüş vardı. Staj zamanı üstümde sürekli farklı kedi köpek kokusuyla geldiğim için beni tehdit olarak görüyordu direkt :D her eve dönüşte o çubuklarını vere vere alıştırmıştım. Deneyebilirsiniz yürüyüşlerde :))

melisayuksel

Tesekkur ederim cevap icin, ama bu sefer de mama kavgasina sebep olabilirim galiba. Benim kopegim sokak kopeklerinden korkuyor ama konu mama oldugu zaman gereksiz sinirleniyor. Yani ben onlara kemik attigimda onlardan once benimki sinirlenecek:) kopegim yokken yapariz o isleri:)

simbakedi

köpek koleji dite bir youtube kanalı var, oradaki bilgiler yardımcı olabilir. evet elinizdeki ödül maması başınıza dert açar yüksek ihtimal. özellikle sokakta köpeğinize ödül vermemeniz söylenir hatta başka köpekle arasında kavga çıkar diye.

Gitaradam

Kızınız kısır sanırım. Kısır olduğu için diğer erkek köpekler onu erkek sanıp rekabet kurallarını uyguluyorlar bence. Ya da tersi bilemiyorum. Ama sokak köpeklerini görünce tepki vermemeli köpek sahibi tedirgin olmamalı.

Gitaradam

Ha bir de bir süre sonra alışıyorlar. Bizde böyle oldu en azından aşağıdaki parkta..

Gitaradam

Son olarak, Köpek koleji yerine bunu tavsiye ederim: https://youtu.be/CSXRcjuUAzc

melisayuksel

@gitaradam cevap icin tesekkur ederim. Evet kopegim kisir. Sokaktakiler de kisirmis. Benim onceden yasadigim yerdekilere alistirabildim ama onlar buradakiler kadar hircin degillerdi. Videoyu izleyecegim. Umarim ise yarar.