Kedilere Salam Vermek

Seydagulec_

Merhaba arkadaşlar sokağımdaki kedileri besliyorum genelde kuru mama yaş mama veriyorum ama şu soğuk günlerde evde artan ne yemek olursa koyuyorum (et yemeği içine ekmek de koyuyorum, makarna, pilâv vb. Şeyler) ve hepsi de yeniliyor gün de belki 10 defa çıkıyorum onların yanına bi yaşlı teyze de benim sürekli beslediğimi bildiği için salam alıp getirmiş marketten ben evde değildim olsaydım kabul etmezdim fakat annem teyzenin ısrarına dayanamayıp almış şuan bu salami ne yapacağımı bilemiyorum kediler için zararlı iç parazit yapıyor biliyorum ama teyze de kedileri düşünüp almış, kızartıp da öyle koysam zararlı olur mu acaba lütfen düşüncelerinizi paylaşır mısınız. Babam da diyor ki kızart da ver çöpte daha kötü şeyler de yiyorlar çok kararsız kaldım gerçekten.

5 CEVAP

reinefee17

Teyzem sokak kedilerini besliyor mama kullanıyor beslerken ama bu soruyu ona sorduğum da verebileceğimi söyledi burada da sordum bir çok kişi çöpten yedikleri için parazit riski olduğunu söyledi en azından aç kalmamış olur dediler bence verebilirsiniz bazen ben de veriyorum ama kızartma şansınız varsa kızartın ben basen marketten alıp veriyorum kızartma şansım olmadığından bu arada makarnayı naosl veriyorsunuz ben de aldım tavuk bulyonla karıştırıp vermeyi düşünüyorum

elifnzsahin

kizartmaktan ziyade haslayabilirsiniz haslayip vermek daha saglikli devamli olarak yemedikleri icin hemen parazit olusmaz

Seydagulec_

Çok teşekkür ederim şuan hasliyorum internetten baktım en sağlıklısı oymuş 😊

Seydagulec_

Ben makarnayı ya kıymalı yapıyorum ya da normal yapıp üstüne tavuk suyu et suyu katıyorum bulyon olarak değil ama. Sizin dediğiniz gibi de olur ama geçen gün evde salçalı makarna yenmedi onu koydum onu da yemişler hatta kuru fasulye pilav karıştırıp koymuştum o bile yeniyor Çöpe gitmesindense en azından bi kedicik doymuş oluyor☺

Miniss

Kuru fasulye baya zarali diye biliyorum. gaz ağrıları cekerler ona dikkat edin lutfen