Kedim Zeytin Çekirdeği Yuttu

Warriorsans

Jelibon sanırım zeytin çekirdeği yuttu emin değilim ama 1 tane çekirdek eksik ve jelibon mutfağa girmiş çekirdeklerle uğraşmış normalde zaten zeytin yiyor çok sever o yüzden muhtemelen yuttu. Çekirdek küçüktü, ne yapmam gerekir veterineri aricam annem eve gelince hemen benim dakikam yok ama bir şey olur mu çok korkuyorum

12 CEVAP

kurabiyee

Ben de yaşadığınız aynı durumu yaşamıştım. Kızım bir hafta içinde yuttuğu zeytin kabuğunu kustu. Biz sorunsuz atlattık. Ama tabi veterinere götürmeniz jelibonun sağlığı açısından daha uygun olur. İyi günler dilerim.

Zeytin çekirdeği yutan çok kedi görüyorum forumlarda, zararlı elbette ama sonuçta bir zehri yok. Boğazında kaldığına dair bir belirti varsa hızlı hareket etmeye çalışın, bir kötü ihtimal bağırsaklarını tıkaması o da veterinere ulaştırdığınızda kontrol altına alınır diye düşünüyorum. Dediğim gibi çok kedi var böyle, kimisine hiçbir şey olmuyor. Umarım bir sıkıntı çıkmaz, çok geçmiş olsun…

Palyaco

Diskisini takip edin büyük ihtimal çıkarır 2 güne çıkmazsa veterinere goturun

NorthNight

Biraz zeytinyağı verin dışkısı iyice yumuşasın daha kolay çıkıp çıkmadığını anlarsınız. Hemde bağırsak yüzeyine zarar verme ihtimali azalır. 1-2 gün içinde çıkmazsa veya kaka yapmasında sorun olursa (rutini dışına çıkarsa) veterinere mutlaka danışın.

Warriorsans

@ayseguldemirel boğazına falan takıldığını düşünmüyorum yani herhangi bir farklılığı yok davranışları falan normal oyun oynuyor

Gimlihanim

Dışkıyla ya da kusarak çıkarırsa sorun yok. Umarım öyle olur. Çıkarabilmesi için zeytinyağı verebilirsiniz şu dönemde. Malt miktarını da biraz arttırmanızda fayda var diye düşünüyorum. Yine de çıkarmazsa herhangi bir iştahsızlık, kabızlık, kusma, keyifsizlik durumunda veterinerinize acilen başvurmanız gerekir. Bağırsaklarda tıkanıklığa sebep olmuş olabilir. Sorunsuz atlatırsınız umarım. Geçmiş olsun 🙏🏻

Lily10

@Warriorsans benimde aynı sey basima geldi ne yaptiniz kedinizde bi sorun oldu mu suan cok endiseliyim umarim mesajimi gorursunuz

Warriorsans

Normalden biraz daha fazla malt verdim yaş mama verdim bakalım dışkısından çıkar inşallah. Kusma falan olmadı

D-O

Genelde yuttuklari seyleri bir sorun olmazsa 2 gun icinde diskiliyorlar. Benim kedim de yuttugu kurdeleyi oyle cikarmisti. Eger kedinizde bir terslik hissederseniz, veya diski ile cikaramazsa veterinere goturursunuz zaten.
Gecmis olsun :)

Miniss

Lily10 diskiyla cikmasini beklemek yerine önce bir veterineri arayıp sorun .mideye ulasmadiysa hekim kusmasina yardimci olur belki

Warriorsans

@lily10 çok hatırlamıyorum ama herhangi bir müdahalede bulunmadan sorunsuz atlatmıştık

Aylasimba

@lily10 sizin ne oldu acaba?