Kedi Çimi Ne İşe Yarar

stellabennett

ne işe yarıyor kedim 5 aylık almalı mıyım

6 CEVAP

Renklipati

Yaladıkları tüyleri kusma yoluyla atmaya yarıyor, çim kullanmak yerine malt alabilirsiniz, malt ise kaka yoluyla tüyleri atmasını sağlıyor

aslihan_e

Merhaba, kediler doğada da çim yiyor, genelde mideleri rahatsızsa daha çok yiyip sonra çimle beraber diğer yediklerini de kusuyorlar. Nasıl kusmaya yardımcı oluyor bilmiyorum ama çimler onlara vitamin ve folik asit desteği de sağlıyor. Kedi çimi almak yerine aktardan falan buğday alıp bir miktar ekebilirsiniz, hemen çıkıyor zaten.

aslihan_e

Bizimkiler hep yerler, hoşlarına gidiyor, mideleri rahatsız olmasa da yiyorlar yani. Doğal vitamin takviyesi gibi.

stellabennett

malt kullanmaya başlayım mı yoksa daha erken mi

Renklipati

5 ay ideal zaman başlayın haftada iki defa yeterli olacaktır

Palyaco

Malt kullanın daha iyi kedi cimini pek yemiyorlar