Kanlı İshal. Acil!

sna

DÜN BUNUN İÇİN Bİ BAŞLIK AÇMIŞTIM. FOTOĞRAF YÜKLENMEM İSTENMİŞTİ. ARKADAŞLAR VETERİNERİM SADECE GÖZLE MUAYENE EDEREK İÇ PARAZİT VURDU. EVE GELDİĞİNDE TEKRAR KAKASI BU ŞEKİLDEYDİ. BİLGİLERİNİZİ,TECRÜBELERİNİZİ PAYLAŞIR MISINIZ. ÇOK ÇARESİZİM VE KORKUYORUM.

15 CEVAP

Aydacik

Benim kedimde de aynı sorun oldu veterinere götürdüm hemen kakasını inceledi flagyl sabah akşam tok karınna 1ml, sabah akşam 7 damla biogaia ve 1 damla sab simplex vermemi söyledi ve acilen mamasını değiştirmeliymişim öyle dedi nd den proplana geçiyorum şimdi

MinelG

1 çay tabağı yoğurtla pirinç ununu lapa yapıp yedirdiğinizde,haşlanmış eti didip yedirdiğinizde çok iyi geliyormuş.özellikle yoğurt ve pirinç ununu ishali geçene kadar her gün düzenli yedirin demişler.bulabildiklerim bu kadar.umarım güzel haberini alabiliriz bu güzel kediciğin :(

Yogurt verin suzme yogurdu az suyla karistirin hafif kati yogurt olsun ishali keser su kaybini onlemis olursunuz.

akitalove

Benim köpeğimde kanli ishaldi veteriner bana parazit zehirlenmesi dedi

Panky55

İnşallah iyileşir hemen veteriner götürün inşallah iyi olur

MinelG

Fotoğraf gözükmüyor.Belki parazitler yüzünden böyledir.Yaptığı aşıyla düzelebilir.Yine de başka bir veterinere gösterin isterseniz.

MinelG

http://www.petmania.com.tr/kedilerde-genclik-hastaligi/ Kanlı ishal diye internette arattığımda gençlik hastalığına rastladım siz de bir okuyun derim.Bildiğim kadarıyla gençlik hastalığı çok ciddi bi hastalık bence muhakkak bir veterinere daha gösterin.

sna

https://hizliresim.com/WGk1Pq fotoğraf. iç parazit aşısı daha önce halsizlik yapmamıştı şimdi çok halsiz bu normal mi?

MinelG

Kediler aşılardan sonra sürekli uyuyabiliyor.ishal de halsiz bırakmış olabilir.

milodelisi

Burada zaman kaybetmek yerine böyle durumlarda en en en yakın kliniğe götürürun. İster riskli ister risksiz durum olsun o kuzucugun hayatına değermi beklemek? En kısa sürede veteriner...

Zeynooo

Iyi bir vet . Umarım ciddi birşey yoktur

Kesinlikle veterinere goturun hatta baska veterinerleri arayip durumu anlatin belki yardimci olurlar yanlis teshis olmasin birkac yere sorup goturun ishal icinse yogurt yedirmenizi oneririm uyku hali yapacaktir diski biraz daha katilasir ishal oldugu icin su kaybida var su iciyor mu eskisi gibi

zp_beygirci

Kanlı ishal ve gençlik hastalığı farklıdır. Gençlik hastalığı daha ciddi ve kalıcı hasar bırakabilen bir hastalıktır. Test yapılmalıdır testi aynı hamilelik testi gibidir köpeğin gözünden ve makatından kulak temizleme çubuğu ile sıvı alınıp teste sürülür ve hangi virüs çift çizgi çıkarsa o hastalığı taşımaktadır. Köpeğim 5 aylıkken kanlı ishale yakalandı 7 gün veteriner kliniğinde kaldı ve doğru tedaviyle hastalığı yendi kanlı ishalin en belirgin belirtisi ishal dışında kusmadır ve hiçbir şekilde yiyecek tüketmez tüketemez köpekler. Erken teşhis ve erken tedaviye başlamak çok önemlidir. En kısa zamanda iyi bir veteriner bulup test yapılıp tedavisine başlamınızı şiddetle tavsiye ederim.

sna

burada yazmak yerine demissinizde 3 gündür veteriner veteriner geziyorum zaten. küçücük bi şehirdeyim 4 veterinerden başka yok. güvenilen en bilineni tercih ediyorum her zaman ama hepsi aynı. hala ishal ve kanlı. iştah ve durumu gayet iyi fakat.

MinelG

Şu kediciğe çok üzülüyorum ya.İnternete baktım yine anne sütü tozu ile pirinç ununu karıştırıp vermek ve bol bol sıvı tükettirmek ishaline çok iyi geliyormuş diye okudum.bence denemenizde fayda var.uzun sürdüğü zaman ölüme götürüyor diye okudum.pirinç ununu deneyin bir