Ası Karnedı 50 Tk Çipte 200Tlmıs Ve Zorunlu Denmıs Dogrumu Kedım Icın

Karamel90

2 kedım var ozel veterinerden ası karnesi vardı sonra veterıner degıstım asıları yenıledım ama bitürlu ası karnesi alamadım sonra sonra dedıler bugunde 50tl karne ıcın ıstemısler karne almak ıcınde çip zorunlumus oda 200tl lütfen yorumlarınızı beklıyorum

9 CEVAP

beyzathemoc1

2022 sonuna kadar yapılmak zorunda tarım ilçe müdürlüğünde daha ucuz

CapKek

bulundugunuz ilçe tarım mudurlugunde 35 tl çip ücreti, pasaport ücretsiz kuduz aşısı 5-10 tl arası.

fcylan

Ben 75 Tl’ye çip taktırdım, karneye de 20 tl verdim diye hatırlıyorum. 2022’nin sonuna kadar çip taktırmak gerekiyor kedilere, arkadaşların da belirttiği gibi tarım müdürlüğünden de takılabiliyormuş. 200 tl çok fazla başka bir veteriner hekime sormanızı tavsiye ederim. Totalde iki kedinizin, karne ve çipinin 200 tl olması gerekiyor.

sedalawless

Çipi taktırmazsak noluyor

sedalawless

Çipi taktırmazsak noluyor

beyzathemoc1

Cezası var 6bin tl mi ne

Çip+karne 150 lira verdim. Veteriner çip numarası ve karnenin üstündeki numarayı hbs diye bir sisteme giriyor. Ordan mesaj geliyor. Doğrulama kodunu veriyorsunuz. Veteriner kayıt ediyor.

Zeke

Ben de çip+karneye özel klinikte 200₺ verdim.
Kısırlaştırma operasyonu yapılırken hazır narkozlu diye taktıralım dedik biz.
17 ocaktaydı, daha 1 ay olmamış.

2022 sonuna kadar süre tanımışlar yapılması zorunlu. Yapmayana para cezası kesiliyor.

Açıkçası ben sene sonunda fiyatının artacağına eminim. Her zamanki gibi nasılsa mecbur diyip bunu kullanacak binlerce insan çıkacaktır.
Bu yüzden en kısa sürede çip taktırın derim.

diablerose

cip olayi hic hic hic icime sinmiyor. parasini vereyim veteriner cipi bana versin. bunu teklif etcem adama.